Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Nezisková organizace LSPP Třeboň o.p.s.

Neziskové organizaceV rámci akce Veletrh pro neziskový sektor v Třeboni, která bude v sobotu 9. října 2010, zveřejňujeme informace o neziskových organizacích, které se akce zúčastní.

Třeboňsko. cz jako mediální partner akce Veletrh neziskových organizací 2010 vyzval obecně prospěšné společnosti, aby se představily.

Dnes se představuje:

Lékařská služba první pomoci Třeboň o.p.s.

Lékařská služba první pomoci poskytuje v nezbytném rozsahu ambulantní péči občanům v případech náhlé změny zdravotního stavu, zhoršení průběhu onemocnění, vzniklého v době mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení. Lékařská služba je poskytována každý den, v pracovních dnech od 18 do 22 hod a o víkendech a svátcích od 8 do 19 hod. Do podvědomí občanů se dostáváme našimi novými webovými stránkami lekarskasluzba-trebon.cz, které podle statistiky přístupů navštíví měsíčně na 500 osob.

Lékařská služba první pomoci o.p.s., je neziskovou organizací, která by bez podpory a dotací od orgánů místní správy, především Jihočeský Kraj, Město Třeboň a všechny obce, spadající pod správní obvod Třeboně a bez sponzorských příspěvků, získaných od řady firem a jednotlivců nemohla existovat. Přitom je navýsost potřebná. Od srpna 2008, kdy jsme naše centrum otevřeli, vyhledalo pomoc více než 4000 pacientů z Třeboně a okolních obcí. Na jejich ošetření se podílí celkem dvanáct lékařů a šest zdravotních sester.

Mezi nejpodstatnější změny loňského roku můžeme označit přestěhování lékařská pohotovosti do nově zrekonstruované budovy Městského úřadu v Třeboni na Palackého náměstí 106. S bezbari­érovým přístupem, který nám nové prostory poskytují, se tak naše služby staly snáze dostupné i pro handicapované pacienty. Veliké pozitivum je i bezplatném parkoviště v těsné blízkosti lékařské pohotovosti.

Péči o pacienty se snažíme neustále zlepšovat. Díky finanční pomoci sponzorů jsme mohli v uplynulém roce zakoupit nový, horkovzdušný sterilizátor a nahradit tak starý, nevyhovující přístroj. Od letošního roku máme k dispozici např. Nový CRP přístroj, který velmi rychle a efektivně vyšetří z kapky krve pacienta markery zánětu. Snažíme se tak držet krok s moderní medicínou.

Třeboňsko.cz doporučuje článek: Lékařská služba první pomoci Třeboň

LSPP na Veletrhu neziskových organizací 2010

V rámci V. ročníku Měsíce pro neziskový sektor v Třeboni, proběhne na náměstí T. G. Masaryka Veletrh neziskových organizací. Lékařská služba první pomoci Třeboň o.p.s. se z důvodu propagace též zúčastní v sobotu 9. 10. 2010 tohoto veletrhu.

K propagaci LSPP Třeboň o.p.s. budou rozdávány informativní letáky, v tištěné podobě budou veškeré informace o činnosti LSPP Třeboň o.p.s. Vedoucí sestra LSPP Třeboň o.p.s. Denisa Nováková bude pro zájemce měřit krevní tlak.

Příloha k článku

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Nezisková organizace LSPP Třeboň o.p.s., id: 7181 , rubrika: Třeboň zveřejněn: 27.09.2010
Autor: Marie Košinová