Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Nordic walking tour 2016 v Třeboni

V sobotu 18. června 2016 jste zváni do Třeboně na Cestu kolem Světa, při níž vám zkušení instruktoři naučí správný krok. Pozvánka na Nordic walking tour, který se letos poprvé za dobu 7 letého trvání projektu  představí v krásné jihočeské Třeboni, a to pod heslem

Třeboň - Cesta kolem Světa

Startovat budeme na Masarykově náměstí, zde bude i cíl našich vycházek. Registrace začne od 10 hodin a v 11 hodin vyrazíme na krásnou vycházku – delší trasa povede kolem rybníka Svět – proto Třeboň – Cesta kolem Světa. Účastníci kratší trasy též poznají mnoho přírodních krás z okolí Třeboně.

Vycházky naplánuje a zajímavým výkladem provede místní znalec – nadšený nordikář Michal Pech.  Zkušení instruktoři Vás před startem nebo během vycházky naučí ten správný krok, provedou instruktáž, tradiční rozcvičku a strečink.  

Plakát

Samozřejmě je možné zapůjčení či zakoupení nordic walkingových holí přímo na místě (za 50 Kč, děti do 15 let zdarma).

Propozice - shrnutí:

  • Registrace na Masarykově náměstí v 10 hodin.
  • Start v 11:00 hodin
  • Dvě varianty: pro začátečníky 6 km, pro pokročilé 12 km.
  • Startovné je 50 Kč, děti do 15 let 20 Kč.

Doprovodný program:

  • program pro děti
  • bohatá tombola
  • občerstvení
  • prezentace partnerů

Více na plakátu:

 Třeboň 2016Třeboň 2016 [4720.91 kB]

 

Pár slov o Nordic Walking Tour

Nordic Walking Tour je projekt, který vznikl v roce 2009 za spolupráce vyznavačů outdoorových sportů a instruktorů Nordic Walking. Je zaměřený zejména na podporu aktivního životního stylu a zdravého pohybu v přírodě.

Hlavní a zároveň nosnou částí je samotná každoroční Tour, která byla zahájena na jaře roku 2010. První zastavení bylo v Plzni, odkud se Tour „rozešla“ do celé České republiky. Český klub Nordic Walking o.s., který je hlavním garantem projektu, zajišťuje celou akci v jednotlivých regionech, kde má své instruktory, i menší akce - např. vycházky do přírody apod.

Procházka pro zdraví je to nejmenší, co pro sebe mohou mnozí z nás v dnešní době udělat. Nordic Walking je příjemnou cestou, jak se vyhnout zdravotním rizikům prostřednictvím procházky v přírodě.

Účelem Tour je propagace a rozvoj nejen Nordic Walking, ale i dalších sportů v přírodě a samozřejmě setkávání příznivců těchto sportů v příjemné přátelské atmosféře.

Oficiální stránky: http://cknw.cz/

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Nordic walking tour 2016 v Třeboni, id: 10652 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 2.06.2016
Autor: Marie Košinová