Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Nová cyklostezka z Třeboně do Hlíny

Od jara 2017 je otevřena cyklostezka, která nově propojí město Třeboň s Novou a Starou Hlínou. 
 
Cyklostezka Třeboň - Nová a Stará Hlina

Pokud jste v minulých letech byli na kole na Třeboňsku, s velkou pravděpodobností jste mohli postrádat bezpečné spojení turisticky hojně navštěvované Staré a Nové Hlíny s městem Třeboni. Buď jste museli jet obklikou přes Pergolu u sv. Víta, anebo riskovat jízdu po hlavní silnici spojující Třeboň s Jindřichovým Hradcem (resp. České Budějovice s Brnem). Nová stezka toto řeší.
 
Stezka Třeboň - Nová Hlina:
 
  • propojí Třeboň s  Novou a Starou Hlínou, což jsou místní části Třeboně
  • kopíruje silnicí 1. třídy z Jindřichova Hradce přes Třeboň do Českých Budějovic čímž uleví na této cestě dopravě
  • umožní cykloturistům bezpečnou variantu spojení s Třeboní, např. z naučné stezky Rožmberk
  • Cyklostezka  Stará Hlína je na přiložené mapě zobrazena červenou čárou s vyznačením začátku a konce nové stezky
Nově vybudovaný úsek  má zpevněný mlatový povrch na podloží z kameniva, a cyklisty jedoucí z Třeboně dovede až k začátku Nové Hlíny. V poslední části Z tohoto místa se do Staré Hlíny (křižovatka cyklostezek)  dostanete buď přes náves Nové Hlína a kolem Vítku, anebo po historickém kamenném záplavovém mostu. V každém případě vás před Starou Hlínou nemine kousek po hlavní silnici.
 
Cyklostezka Stará Hlína se skládá de facto ze tří etap; první dvě etapy byly realizovány v letech 2012 a 2013. Poslední úsek byl realizován až na přelomu let 2016 a 2017; přestože finanční prostředky a projektová dokumentace byly připraveny, důvodem opoždění stavby poslední etapy byly potíže při získávání pozemků pro realizátora, Město Třeboň. V této poslední části dlouhé 910 m má stezka šířku v rozmezí dva až tři metry. Celková stezka z Třeboně, od mostu ve Vodárenské ulici až ke křižovatce u Nové Hlíny,  je dlouhá 2,3 km. I když se nejedná o délkou významnou část, stává se tato stezka velmi využívanou částí cyklistické infrastruktury Třeboňska.

Mapa trasy kolem Rožmberka 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Nová cyklostezka z Třeboně do Hlíny, id: 11100 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 19.04.2017
Autor: Marie Košinová