Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Nový Kanclíř - rekreační rybolov

Historie: Rybník vznikl v roce 1542 při rozšiřování rybníků na Chlumecku.

Výměra: 30,4 ha

Sezóna:  1. 4.  – 31. 12. 2019

Denní doba lovu:

  • květen, červen, červenec, srpen - od 4 do 24 hodin
  • březen, duben, září, říjen - od 5 do 20 hodin
  • listopad, prosinec - od 7 do 17 hodin

Lovené ryby: kapr, lín, amurplotice, perlín, okounštikacandátúhoř.

Popis: Rybník  Nový Kanclíř se nachází asi 15 km JV od Třeboně, poblíž Chlumu u Třeboně. Je obklopen rozsáhlým komplexem lesů.

Díky jeho průběžnému zarybňování (kapr, štika, úhoř) kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů. 

Ceník pověření k lovu ryb na udici pro rybník Nový Kanclíř

 Jednodenní      680 Kč
 Třídenní 1 400 Kč
 Týdenní 3 400 Kč
 Měsíční 9 100 Kč
 Sezónní 17 000 Kč  

Sportovní rybolov na Novém Kanclíři má svůj řád 

Povinnosti držitele pověření k rybolovu:

  • Zájemce o rybaření si musí zakoupit „Pověření k lovu ryb“, které musí mít při lovu ryb u sebe, stejně jako průkaz totožnosti.
  • Držitel povolenky smí k lovu udicí použít nejvýše dvou prutů, každý nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háč­ky.
  • V jednom dnu lovu si může oprávněný k lovu ponechat nejvýše 7 kg všech druhů ryb (v tom nejvýše 2 ks tzv. ušlechtilé ryby, tj. kapr, štika, candát, sumec, bolen, amur) a úlovek je povinen zapsat do přehledu o úlovcích bezprostředně po jejím ulovení.
  • Rybář je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků, míru a podběrák.

Seznamte se s celým Místním rybářským řádem 2019 pro rybník Nový Kanclíř na webu Rybářství; řád je také uveden na každé povolence „Pověření k lovu ryb".

Kde koupit povolenky k rybaření?

Povolenky na rok 2018 zakoupíte:

TIP Třeboňska.cz:

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 29 komentářů, poslední přidán 16.02. 2017 09:41

Alda 02.06. 2009 11:45 Odpovědět
Nový Kanclíř?.Moje srdeční záležitost.Nádherné okolí,spoustu krásných kaprů.Přesto bych jednu připomínku měl.Raději bych si koupil povolenku Chyť a pusť,která by byla levnější,nežli ta současná.
Blanka Kerlická 08.06. 2009 15:29 Odpovědět
Dobrý den, chtěla bych manželovi zakoupit jednodenní pověření k lovu ryb. Nemám žádné zkušenosti, tak bych se chtěla zeptat, zda se dá pověření zakoupit na jakýkoliv den v měsíci červenci.Děkuji Blanka Kerlická
Marie Košinová 10.06. 2009 12:48 Odpovědět
Dobrý den.
Ano, pověření k lovu ryb na udici můžete zakoupit na jakýkoliv den v měsíci. Na stránkách Rybářství Třeboň www.trebon.rybarstvi.cz/…i-mista.html jsou uvedená prodejní místa a doba prodeje. Upozorňuji na možnost zakoupit si povolení k lovu přímo na vrátnici Rybářství v Třeboni, Rybářská 801 (výpadovka na Prahu). Zde je prodej NONSTOP. Telefon na vrátnici je 384 701 510.
lukas 02.05. 2010 22:05 Odpovědět
dobri den byli by nejake tipi a triky nebo rady profesionalu
Smetanová Eva 16.06. 2010 08:47 Odpovědět
Prosím pěkně,bylo by možné zakoupit rybářský lístek na" chyť a pusť " rybník Nový Kanclíř.
Budu na dovolené a nemám chuť zabíjet ryby jen si zarybařit ! Petrův zdar.
Marie Košinová 16.06. 2010 10:15 Odpovědět
Pověření k lovu ryb na udici je pouze jedno, a je na Vás, zda si ponecháte vlastnoručně ulovenou rybu či ne. Zde upozorňuji, že u vícedenních pověření je při neponechání si ryby nutno příslušnou denní kolonku v Záznamu o úlovcích ihned proškrtnout. NOVINKA Třeboňska.cz: možnost zakoupit si pověření k lovu ryb v našem internetovém obchodě.
Zdeněk 01.05. 2011 15:45 Odpovědět
Dobrý den, uvažujeme s kamarády, že by jsem jeli na týden rybařit na Kanclíř, ale chtěl by jsem se zeptat zda je tam možné bivakovat. Nedokážu si představit že by jsem tam jel rybařit na týden a zrovna by jsem zde chytil déšť. Děkuji
Marie Košinová 04.05. 2011 14:21 Odpovědět
Dobrý den, rybník Nový Kanclíř se nachází v chráněnné krajinné oblasti (CHKO Třeboňsko), a proto zde platí přísný zákaz stanování.
Eduard Velínský 10.01. 2014 23:31 Odpovědět
Dobrý den Je možnost ubytování s rodinou u rybníka Nový Kaclíř.
Děkuji za odpověď
Marie Košinová - administrátor 13.01. 2014 09:24 Odpovědět
Dobrý den,
u rybníka Nový Kanclíř nemáme žádnou nabídku ubytování.
František Svoboda 13.01. 2014 09:32 Odpovědět
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda si někdo z řad amatérských rybářů zachytal na tomto rybníku. Pokaždé kdy jsem zde byl, rybolov byl zcela bezúspěšný. Tento neúspěch však nahrazuje nádherná malebná krajina. Z tohoto důvodu bych se chtěl z řad rybářů zeptat, zda ryby někomu v tomto rybníku berou?
Stenly MOSEV 31.03. 2014 12:02 Odpovědět
Dobrý den,
tak zítra to začně na N.Kanclíři. Jezdím na N.K. už řadu let a nechal jsem Rybářství Třebonˇdost peněz, tak se podělím s mými postřehy. Tak za prvé, jsem rybář, který si rád od rybníka vezme pěkný úlovek kapříka. Co se mi zdá trochu přitažený za vlasi je pouze jedna rybka denně za 680 korunek.
To se mi zdá na největšího producenta ryb lakomost. Co se týká otázky. Jak to jde ? Je to tak 50 na 50. Někdy ani šupina jindy dobrá rybařina. Je podle mě závislé jak se doplňují ryby do rybníka a další okolnosti jako na každém rybníce. Za druhé, nádherná příroda a scéna když zapadá slunce někdy vyváží neúspěch. Za třetí, pozor na pohyb okolo rybníka. Všude je nasráno, zvláště ke konci sezony. V lonském roce převzali kontrolu nějací odborníci co rybaření nerozumí a nechápou skalní rybáře. Jsou to buzeranti a koledují si o natržení prdele. Letos bereme totiž ostrýho bulika, co nesnáší všechno černý. Jo za ty prachy by mohli rozmístit pár slušných hajzlíkú TOI TOI, aby jsme se prezentovali jako slušný národ. Jinak ten původní kontrolor co jezdil v traktoru ZETOR udělal to samé, ale v klidu a pohodě na nějaký přestupeček upozornil a každý si dal do rychtiku. A taky odvezl pytle s odpadky. To tyto černý kontroloři neudělají. Oni jsou jenom kontrolní orgán. Možná kdyby se tedy dali k vjezdům do lesa kontejnery, tak by to každy slušný člověk při odchodu od rybníka tam rád odhodil. Vloni jsme chytili několik sumců albínů, ale někdo nám řekl, že kdo sežere albína, tak do roka a do dne natáhne bačkory, tak je po vyfocení vracíme zpět do vody. Další postřeh je ten, že v rybníce je pramálo candátů. Nenasazují se, protože je to ekonomicky drahé a taky proto, že všechny už vybrakovali Rakušáci, pro který nebyla povolenka po otevření revíru drahá jako pro našince. Lovu zdar a kaprařině obzvlášťe.
Ruda 15.04. 2014 16:23 Odpovědět
Zdravím všechny co jezdí na Nový Kanclíř. Kolega co píše přede mnou má ve všem pravdu, já jezdím na Kanclíř už 15 let. a když tam byly aspoň ty kadiboudy tak to mělo štábní kulturu a těď je to síla. Loni jsem byl na Kanclíři dvakrát a nebylo to špatný z jara míň záběrů a koncem léta to bylo lepší i zabrali kapři kolem 12 kg., těch bylo míň. Jinak letos se tam chystáme opět a už se moc těšíme, jen se netěším na tu buzeraci od těch chlapíků v černém, kteří neví o čem mluví a rybaření vůbec nerozumí. S tím ale nic nenaděláme. Příroda a voda je tam fantastická. Petrův zdar.
petr 05.02. 2015 09:32 Odpovědět
Kancliř to je srdeční záležitost ale rok2014 byl dost slaboučkej. Když si jede človek odpočinout na dobře placenej revir a přijdou vas v23 hodin buzerovat „porybný“ ktery nepoznaj amura od kapra tak je mi smutno kontrolovat jo ale na úrovni. Doufam ze se letos provozovatel drbek polepšise zarybnenim.24h. asi nehrozi prej by se drancovala voda,prej stačej domorodci když si 3× dene obvezou 1rybu. Už se tešim na zahajeni. Peru zdar.
Stenly 16.02. 2015 23:31 Odpovědět
Jó, Nový Kanclíř je opravdu místo kde bych chtěl umřít. Nic lepšího si nedovedu představit. V roce 2014 jsme tam byli na třídenku aspoň 10×. Někdy si parádně zachytáš, ale taky 50% návštěv je bez záběru. Doba strávená na Kanclíři se totiž nepočítá do doby života.
V roce 2014 nebyli na kontrole černý buzeranti. To měli docela štěstí, protože na buzíky jsem vysazenej. Stačí kontrola od pána co se jmenuje Pavel. Zkontroluje co má, upozorní na drobný nedostatek, který rádi odstraníme. Všichni jsou pak na rybách v pohodě. Možná by se měli odpovědní zamyslet jak zarybňovat. Můj názor je, že dravců tam jenom tolik co se sami rozmoží. (Mimo sumců albínú), ale ty snad všichni vráti vodě. Už se nemůžem dočkat sezony 2015. Ještě drobnost. Bylo bylo by dobrý umístit několik schránek přímo u rybníka. Když odjíždíme večer, není povolenku kam odevzdat. Na poštu nechodím ani náhodou!!!
Stenly 18.04. 2015 23:48 Odpovědět
Tak jsem se dnes vrátil z Kanclíře. Letos už druhá návštěva. Poprve na zahájení, ale to bylo počasí jako v lednu, takže slabota. Dnes v sobotu ráno v 8:30 návštěva černejch buzerantů. Přijdou a bez jakéhololiv identifikování vybafnou, ukažte povolenky. Říkám jim, přijel jsem k rybníku ráno v sedm hodin, nanosím si věci na místo a v tom buzeranti ukažte povolenku. Říkám nemám, ale až si zařídím místo jedu si ji do Chlumu koupit. Buzerant co vypadá jako po neštovicích, ať vypadnu od rybníka, jinak , že volá benga. Určitě by zavolal city policii. Tak si říkám, vrána k vráně sedá a jedno hovado druhé hovado chválí, jak je inteligentní. Tak jedu raději domů. Než odjedu , tak pokecám s jinou partou co jsou z blízkého okolí. Říkali, že tyhle pracháči dopoledne buzerujou u rybníka a odpoledne hlídají v Lídlu regály. Tak, že poznaj akorát mraženýho lososa a to ještě jenom když je ve slevě. (Pozn. Je to tam napsaný.) Za 14 dní jedu opět, protože jak jsem napsal, je to na Kanclíři o pohodě. Už se těším na hlídač z Lídlu.
Nemura 01.07. 2015 14:05 Odpovědět
Dobry den, na Novy Kanclir jezdím mnoho let, jak tady psal jeden kolega tak mam spatnou zkušenost s těma pánama co si říkají jako by rybářská stráž. Jezdí opelichani škodě Felicia červené barvy. Za prve jsou v ráži táhne znich chlast, zadruhé vyhrožují policii. To je vizitka rybníka jako prase. Kdo je dobry ten co jezdí s traktorem. Ten poradí atd. Zvažují zda tam budu jezdit jeste někdy. Tak všem preji pěkné ulovky.
Tomáš Zeman 08.09. 2015 09:53 Odpovědět
Dobrý den,
nikdy jsem na této vodě nechytal a už jsem si málem koupil třídenní povolenku a pak jsem si všiml těchto komentářů a hodně se tu hovoří o jakési šikaně hlídačů. Je to vážně tak hrozný?
Petr Mate 06.11. 2015 20:00 Odpovědět
Poslední návštěva kanclíře byla dost rozpačitá kapříci sotva 50cm a zprávy že se letos chytá na kanclíři naposledy,na jaře se prý slový a bude další chovný.Je to pravda nebo sranda?Snad to nebude konec jedny z krásných vod.Jestli mate někdo konkrétní zprávu tak písněte.Dík Petr
Zbyněk 21.11. 2015 10:27 Odpovědět
Ahoj. Chci se zeptat, jestli ti někdo dal náky info ohledně lovení, nebo co se chystá s Kanclířem. Jezdím tam už řadu roků a budu rád, když mi písneš. Díky Zbyněk
stenly 05.12. 2015 22:52 Odpovědět
Zdravím všechny rybáře z N. Kanclíře. Dnes jsem se vrátil N. Kanclíře. Poslední letošní chytání a možná i poslední na tomto rybníce. Doslechli jsme se, že se bude možná vypouštět a slovovat. Potom asi chovňák. Důvodem je snad nízký příjem za povolenky. Možná by stálo za uvážení co je toho důvodem. Možná, že to bude tím, že rybářskou stráž tam vykonávají hlídači co jsou od pondělí do čtvrtka v Penny a v pátek a sobotu vlítnou k rybníku s nožem a obuškem dělat pořádek. Rybu viděli tak akorát v Penny mraženou a nemají ponětí čím se liší kapr od amura. Kdyby měl někdo info jak to bude v příštím roce nebo nedej bože se rybník vypustí , dejte sem pár řádek. Pokud bude výlov, moc rád bych se přijel podívat. Možná, že jsme mizerný rybáři nebo v rybníce opravdu nic moc toho není. Letos (7x 3 denní á 1400 kč a kapři jen okolo 50 cm. Odvezl jsem si celkem letos 4 kusy. Možná by nebylo na škodu nedávat prominentům hostovačky. Jeden rybář letos v létě na povolenku HOST odvážel za 5 dní chytání 27 kapříků do svýho soukromého rybníčku. Prý je kamarád nějakýho šéfa z rybářství Třeboň. Dobrý argument.
Mile 02.04. 2016 21:03 Odpovědět
Zdravím všechny rybáře pro které je Kanclíř srdcovou záležitostí. Jezdím na Kanclíř přes 10 let. Minulý rok (2015) už tam žádný pořádný ryby nebyly, byli tam jen 50 cm kapři a tvrdili, že je tam náhodou vysypaly, ale tomu samozdřejmně nikdo nevěří. Tak mi to příjde dost hloupé abych platil tolik peněz za povolenku, když si stejně nezachytám a voda je prázdná. Takže jsem byl nespokojen už minulý rok, a letos jsem tam jel 31.3. byly tam ještě další 4 party rybářů, a za 2 dny bylo vytaženo z vody asi 6 ryb a všichni měli kapry okolo 50 cm, ale chytli se 4 kapři kteří měli cca 25 - 30 cm. Voda prázdná, žádné ryby nesypaly, takže za poslední 2 roky jsem tak zklamaný, že už tam jezdit nebudu. Všiml jsem si, že už tam nejezdí spousta rybařů co tam jezdila. A když jsem mluvil s rybářema, tak každý říkal, že to je výsměch nám co tam jezdíme, že tam davají takové ryby. U rákosí jsem vyděl jak se třely 3 štiky a měly tak 40 cm. Takové ryby tam nemají co dělat, za takové peníze! Ryby nesypaly ani na podzim, tak jako vždy, tvrdili, že neví jestli se Kanclíř bude zavírat, takže voda byla vyplundrovaná a je vyplundrovaná i z jara. Tak mě nebaví už poslouchat ty jejich lži, jak sadí ryby, ale přitom vůbec žádné nedavají. Moc mě to mrzí, ale na Kanclíř už určitě nepojedu. Je to pro všechny co už to pochopili moc velká škoda, protože je tam nádherně a byla to pro mě srdcová záležitost.
Novák Zdeněk 04.04. 2016 14:02 Odpovědět
Zdravím rybáře, kteří se chystají na Nový Kanclíř. Strávil jsem tam od 31.3.2016 tři dny. Za tři dny jsem vytáhl dva kapry 50 a 53cm. Ostatní party rybářů dokonce kapry do 30cm. Neviděl a neslyšel jsem, že by se vytáhl kapr nad 60cm. Přitom na stránkách o revíru jsou informace zcela opačné, které možná platily v minulých letech. V jednom dni jsem měl tři kontroly včetně PČR, která kromě RL navíc kontrolovala dodržování zákazu vjezdu do lesa. Každý rok jsem si vyřizoval \"vjezdové povolení\". Letos mi Lesy ČR sdělily, že vjezdové povolení nemá význam, protože se všechny vjezdy osadí závorami. Je zákaz \"nocovat v autech ci přívěsech, stanovat či jinak tábořit \". Při otázce, jak to mám řešit v měsících, kdy sebude smět chytat 24hod, mi bylo sděleno, že musím sedět na židly nebo stát jako kůň (č...k). Po této návštěvě zvažuji, že už na kanclák nepojedu. Je mi to hrozně líto, protože jsem sem jezdil přes dvacet let a je to moje srdeční záležitost.
Je možné, že se pletu a velké ryby nebyly rozjeté nebo prostě nebraly, ale nevím, nevím. Pokud někdo nachytá lepší a optimištější zkušenosti, prosím o podělení, ať se mi zpátky \"vrátí\" kus mého života.
Děkuji Novák Zdeněk
čigy 18.08. 2016 16:08 Odpovědět
tak už vím co je sportovní rybolov,tři dny na Kanclíři a člověk se kurňa naběhá než chytí rybu.Tři dny tři ryby.Nebo snad konec sportovního rybolovu na Kancliři? podle návštěvnosti a zpráv co nachytalo to upadá. je mi smutno krasná příroda ale ryby bída. zkuste mě někdo potěšít dobrou zprávou že jsem měl jenom pech neb o to už neumím? čigy
candát 24.08. 2016 15:52 Odpovědět
To seš dobrej. Já chytil za 3dny jednoho kapra 51cm. Je to tam špatný a lepší už to asi nebude. Petru zdar.
candát 08.09. 2016 22:33 Odpovědět
Ahoj kluci rybáři. Tak zase na kancliř a příjezd v úterý stav hladiny plnej rybník a ve čtvrtek chybný 25cm vody sakra tak kde to jsme!!! Za 1400 stovek povolenka a takhle hejbat s hladinou.?!? Ve 2 lidech se nám podařilo vytáhnout 2 kapry 54 a 43 fakt paráda za ty prachy..!!! A tři dny u vody !!! Naposledy na tomto revíru! je to škoda!!! . Vzadu v lese je to nadhera jezím tam chytat, ale toto abych koukal na bláto se mi ještě nastalo. Je to škoda z vaší strany ,že tam délátete takovou pakarnu lidem kteří zaplatí za povolenku a ještě jim vypusťte rybník před očima. Petru zdar.
Rybářství Třeboň a.s. 15.09. 2016 09:56 Odpovědět
Dobrý den,
jsme v ČR, na některých revírech se platí pouze za to, že můžete rybu chytit a pustit. Na našich revírech si jí zatím můžete i ponechat.
Pokud by jste byl informován o vodním zákoně a nakládání s vodami, tak by jste věděl, že každý rybník má stanoveny min. průtoky, které musí dodržovat i když do rybníka žádná voda nepřitéká. Proto se stává, že někdy hladina klesne více než je normál.
S pozdravem
Ing. Zdeněk Eisert, Rybářství Třeboň a.s.
Pavel 13.02. 2017 19:59 Odpovědět
Dobrý den dle přečtení starších komentářú je vidět ubytek ulovkú.
Má otázka je jaké bude od vás zarybneni na zahájení sezóny 2017.aby nedošlo opět ke kritickým komentářem.
Děkuji za odpověď
Administrátor 16.02. 2017 09:41 Odpovědět
Dobrý den, pane Pavle, děkujeme za dotaz. Předali jsme jej rybářům, a zde je odpověď:

Dobrý den,
k úbytků úlovků nedošlo, jen lidé se chovají čím dál hůře. Zarybňování revírů probíhá podle stanovaného plánu. V roce 2017 jsou přísnější pravidla pro sportovní rybolov a budou časté kontroly dodržování pravidel.
S pozdravem
Ing. Zdeněk Eisert, Rybářství Třeboň a.s.

Konec výpisu článku Nový Kanclíř - rekreační rybolov, id: 5343 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 1.02.2019
Autor: Marie Košinová