Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Nudistická pláž Třeboň - rybník Svět

Jak se na pláž dostanete: takže nejlépe od lázní Aurora přilehlým parkem po asfaltových cestičkách (autem nelze!) směrem k rybníku Svět. Pláž leží těsně u jedné takové cesty, která ve vzdálenosti cca 30–50 m jakoby kopíruje břeh rybníka. Pláž je ze 2 stran ohraničena živým plotem a rákosím, z jedné strany jakýmsi rákosovým plůtkem a sousedí se stromy lemovaným břehem Světa. Vchod na pláž je přímo z asfaltové cestičky mezi živými ploty.

Názory nudistů:

Pláž je sice neoficiální, ale i městem tolerovaná, textiláci zde nejsou trpěni, ti si mohou zajít do asi 1 km vzdáleného veřejného koupaliště blíže k městu.
Míra, jaro 2002

Nudistická pláž na rybníku Svět (v jihozápadním cípu parku za lázeňským domem Aurora) stále funguje jako tolerovaná a hojně navštěvovaná jak místními, tak přespolními. Loňský (myslím) exces s vykácením části keřů, které oddělují nudistickou pláž od vlastního parku (s cílem zlikvidovat nu­distickou pláž intrikou) nevyšel, dokonce iniciativní místní zajistili jakýsi plot z rákosu, takže přímé ohrožení jemnocitu textilní většiny lázeňských hostů nehrozí.
Voda byla ještě v den našeho odjezdu (15.8.) velmi dobrá, ale na druhé straně rybníka se již objevily ostrůvky sinic.
alesnov, srpen 2004


Zdroj: http://naturista.cz/lokality

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Nudistická pláž Třeboň - rybník Svět, id: 5347 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 6.06.2005