Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Ohlédnutí - Rybářské slavnosti 2005

O víkendu 16. – 18. 9. 2005 se pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje, města Třeboně a Rybářství Třeboň a. s. konal 1. ročník Rybářských slavností v Třeboni. I přes nepříznivé sobotní počasí se oficiálního zahájení na Masarykově náměstí zúčastnilo přes 500 diváků. Prvním ročníkem Rybářských slavností provázel slovem Rudolf Hrušínský.

Z bohatého odborného i kulturního programu se návštěvníci nejvíce zajímali o výstavu fotografií ze života rybářů a povodní z roku 2002 ve Výstavním sále Pod věží, o ochutnávky rybích specialit, které připravoval pan Petr Stupka přímo na náměstí a prohlídku sádek.

Pro dětské návštěvníky byly připraveny hodinové bloky večerníčků a pohádek od vody, pro dospělé historické filmy a filmy o přírodě Třeboňska v místním kině Světozor.
Vyvrcholením sobotního dne byl koncert revivalové kapely The Backwards v Městské hale Roháč. Diváci si několikrát vyžádali hudebníky zpět na pódium.
V neděli se již počasí udobřilo a  turisté i třeboňští vyrazili k rybníku Rožmberk, aby se dozvěděli více o tomto velikánu.

Celou akci připravilo Informační a kulturní středisko města Třeboně ve spolupráci s Rybářstvím Třeboň a.s. a ODEON ART SERVISem s.r.o.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 25.10. 2005 17:13

... 25.10. 2005 17:13 Odpovědět
Rybářské slavnosti byli prostě super,doufám, já i mí kamarádi, že se jich dočkáme i za rok. Chtěli bychom poděkovat za perfektní organizaci. A také za naprosto profesionální přístup pánů, kteří podávali plnohodnotné odpovědi na naše otázky na výstavě fotografií. Těšíme se zas za rok a posíláme pozdrav ze severu Čech. Poznámka administrátora: Email autora je v redakci

Konec výpisu článku Ohlédnutí - Rybářské slavnosti 2005, id: 5572 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 20.09.2005
Autor: Marie Košinová