Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Okolo Třeboně 2012 - TZ ředitele pro koncepční a strategickou činnost

Nezmarský Zajda Pavel Zajíc, ředitel pro koncepční a strategickou činnost festivalu Okolo Třeboně, a člen jihočeské kapely Nezmaři, vydal u příležitosti blížícího se festivalu Okolo Třeboně 2012 tiskovou zprávu s názvem Vánoční Okolo Třeboně se blíží.

VÁNOČNÍ OKOLO TŘEBONĚ SE BLÍŽÍ!

TŘEBOŇ 29. 6. – 1. 7. 2012

Vážení příznivci snoubenectví sportu a kultury.

Ve svém hledačství způsobu, jak bohulibé činnosti, jako jsou kulturní a sportovní činnost, přiblížit masám, dospěli jsme – mám tedy na mysli kolegy ředitele festivalu Okolo Třeboně – do bodu zlomu, kdy už se na naší dokonalé práci jenom velice obtížně, pakliže vůbec, dá ještě něco zlepšit.

A tu nám sama prozřetelnost seslala nadějnou zprávu! 12. 12. 2012 nastane konec světa. Tato zpráva, která znamená že už se nedočkáme nejoblíbenějších svátků v roce přivedla ředitelství festivalu na myšlenku, že by bylo možné, či dokonce žádoucí, spojit tyto dvě události a oslavit tak příchod spasitele o několik měsíců dříve. Má to hned několik výhod.

Jednou z nich jsou daleko příznivější klimatické podmínky, dané ročním obdobím, přičemž vzhledem k charakteristice počasí v posledních letech není vyloučeno ani romantické sněžení v ředitelstvím nově určený Štědrý den.

Dalším důvodem, proč slavit Vánoce v Třeboni, je sám symbol těchto křesťanských svátků, tedy ryba. Věhlas třeboňského vánočního kapra zaručuje dostatečnou publicitu těchto svátků, spočívající ve skutečnosti, že se lidi rádi nažerou a je jim celkem jedno kdy.

Co se týče průsečíku Vánoc a folkového festivalu, tedy písní a hudby, lze mírnou úpravou repertoáru zúčastněných souborů dosáhnout požadovaného vyznění této kulturní události, protože stejně mají všichni v záloze nějaké písně, či dokonce koledy s vánoční tématikou a tak je prostě opráší o pět měsíců dřív. Stejně je to naposled a tak aspoň práce, vložená do jejich nácviku nepřijde vniveč.

A konečně, geniální spojení festivalu Okolo Třeboně s Vánočními svátky bude mít zaručenou publicitu i v prodejních řetězcích, neboť čas konání festivalu Okolo vánoční Třeboně se časově kryje se zahájením vánoční reklamní kampaně v těchto chrámech spotřeby. A věřím, že vedení těchto řetězců přivítá zprávu o konci světa, neboť ta jim pronikavě zvýší tržby a bude pak ochotno takto se recipročně podílet na propagaci festivalu.

Možná se vám bude zdát, že jsem opomněl tradiční sportovní stránku festivalu. Zde chci připomenout, že určité změny oproti minulým ročníkům v návaznosti na charakteristiku vánočních svátků už jsou připraveny, ale protože spadají do kompetence sportovního ředitele, nemám bohužel mandát vás s nimi seznámit.

Vzhledem k tomu, že nebylo upřesněno, zda se konec světa bude týkat jen tohoto konkrétního světa, nebo to bude tzv. totálka, těším se s vámi na další tiskovou konferenci na nějakém jiném, doufám že lepším světě, v druhém případě bych vám rád poděkoval za dosavadní spolupráci a navždy se s vámi rozloučil. Děkuji vám za pozornost.

Pavel Zajíc
ředitel pro koncepční a strategickou činnost
Okolo Třeboně
Nezmaři

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Okolo Třeboně 2012 - TZ ředitele pro koncepční a strategickou činnost, id: 8174 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 18.06.2012