Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Okolo Třeboně má i svou zimní variantu

Zavzpomínat na festival Okolo Třeboně a potěšit se muzikou i příjemným setkáním mohou lidé ve dnech 13. a 14. prosince 2013 v Třeboni – v pátek v areálu Besedy a v sobotu v divadle J. K. Tyla.

Pátek třináctého – Beseda

Okolo TřeboněPrvní den se od 19 hodin odehraje zimní varianta oblíbeného festivalu, která bude mít formu ohlédnutí. „Podobné zimní varianty pro publikum, které se nemůže dočkat léta, pořádají velké festivaly typu Rock for People, tak proč ne my,“ vysvětluje organizátor Pavel Barnáš, který má v příštím roce políčeno na Malostranskou besedu v Praze.

Do Třeboně nyní pozval českobudějovickou kapelu Bonsai č. 3, z Prahy dorazí skupina Bůhví, která na festivalu Okolo Třeboně vyhrála soutěž Houpací kůň, a místní zastoupí písničkář Pepa Müller. Bárny připravil i japonské překvapení; pozval hosty z Japonska Die Milch.

Program bude ve dvou sálech a v klubu Besedy , tzn. vše pod jednou střechou; v jednom z nich poběží promítání videí z minulých ročníků festivalu a doprovodných akcí, včetně oblíbených plaveckých radovánek na Ostende.

Pátek 13. – program začíná v 19 hodin
(Beseda /VSB/ – DADA klub /DK/ – vinárna Beseda) 

  • 19:30 Pepa Müller a Pavel Barnáš /DK/
  • 20:15 Bonsai č. 3/DK/
  • 21:00 Bůhví /DK/
  • 22:00 Die Milch (Japonsko) – VSB

  • Ve vinárně Beseda bude probíhat projekce filmů z Okolo Třeboně

Sobota čtrnáctého – Divadlo J. K. Tyla

Třeboňští pištci ve VatikáněV sobotu 14. prosince nastoupí na pódium flétnový soubor Třeboňští pištci, který oslaví 40. výročí svého vzniku a zavzpomíná na důležité mezníky – včetně cesty do Vatikánu, kde pištci při Rožmberském roku předloni reprezentovali na audienci u papeže nejen Třeboň, ale celý Jihočeský kraj.

(TZ Třeboň 15. 11. 2013)

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Okolo Třeboně má i svou zimní variantu, id: 8982 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 6.12.2013