Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Ornitologická vycházka na Nadějskou rybniční soustavu

Pozvánka pro všechny milovníky přírody, zvláště té naší třeboňské. Dům přírody Třeboňska připravil několik exkurzí do okolní přírody, s odborným komentářem. V sobotu 3. června 2017 se můžete vypravit k rybníkům nadějské rybniční soustavy. Jste srdečně zváni.

Ornitologická vycházka na Nadějskou rybniční soustavu

Třetího června se vydáme se zoologem RNDr. Lukášem Šimkem do okolí Nadějské rybniční soustavy.

K exkurzi:

  • Sraz účastníků je v 8:30 hod. u železniční stanice ve Frahelži (vlak z Třeboně jede v 8.12 hod.), návrat nejpozději vlakem ve 13:45 hod.
  • Účast je zdarma.
  • Exkurze se uskuteční i v případě mírného deště.


Program: sledování a poznávání vodních ptáků i druhů žijících na hrázích a v okolí rybníků, seznámení s jejich potravní i hnízdní ekologií a také s ochranou mokřadů. Předpokládané ukončení exkurze je do 13 hodin. Doporučujeme terénní oblečení a obuv, pláštěnku, případně vlastní dalekohled. Bližší info podá L. Šimek na tel. 602 763 112.

Exkurzi pořádá Dům přírody Třeboňska v rámci projektu Krajina a lidé - interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko.

Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Ornitologická vycházka na Nadějskou rybniční soustavu , id: 11156 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 29.05.2017
Autor: Marie Košinová