Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Otáčivé hlediště Český Krumlov - program 2016

Letní pozvánka do Českého Krumlova na představení na Otáčivém hledišti 2016, které je v parku Zámku Český Krumlov.

Program Otáčivého hlediště v roce 2016

8.6. - 18.6. / Činohra
Robin Hood / Martin Glaser, Olga Šubrtová
výpravná zbojnická legenda

Nesmrtelná legenda o hrdinovi ze Sherwoodského lesa jako širokoúhlá podívaná plná akce, romantiky i dramatických soubojů.
rezervovat

 
11.6. - 10.9. / Malé divadlo
Baron Prášil / Zdeněk Jecelín
dobrodružná komedie

Vítejte ve světě nejslavnějšího lháře všech dob. Vítejte ve světě barona Prášila! Točí se poněkud rychleji, než jste zvyklí, a není o moc větší než zámecká zahrada. Přesto se do něj všechno vejde. Dějí se v něm věci zázračné, neslýchané, neobyčejné… Považte, láska a dobro vítězí a zlo nemá sebemenší šanci. Nevěříte? Vsaďte se!
rezervovat

 
22.6. - 9.7. / Činohra
Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) / M. Glaser / O. Šubrtová
česká komedie

Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. V hlavní dvojroli Petr Rychlý.
rezervovat

 
14.7. - 23.7. / Opera
Příhody lišky Bystroušky / Leoš Janáček
opera

Janáčkova nejpopulárnější opera – hudební drahokam o příbězích zvířat a lidí i o smíření s věčným koloběhem života přenese poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR, aby v hudebním nastudování Maria De Rose s nadsázkou a výpravností oslovilo malé i velké diváky.
rezervovat

 
27.7. - 30.7. / Balet
Labutí jezero / P. I. Čajkovskij - A. Egerházi
balet

Jeden z nejkrásnějších a nejznámějších klasických baletních příběhů na nesmrtelnou hudbu P. I. Čajkovského se po letech vrací před Otáčivé hlediště Český Krumlov v nové choreografii Attily Egerháziho, tentokrát jako příběh zraněné mužské duše.
rezervovat

 
2.8. - 6.8. / Opera
Carmen / Georges Bizet
opera

Geniální zhudebnění příběhu o divoké cikánce Carmen, jejíž lásku nikdy nikdo nezíská natrvalo. Autorova poslední opera je plná smyslných i vroucích melodií a patří nepochybně vedle Verdiho Rigoletta či Dvořákovy Rusalky k základním kamenům operního repertoáru před Otáčivým hledištěm. V tomto magickém prostředí zazní poprvé ve francouzském originále s mezinárodním pěveckým obsazením pod taktovkou Maria De Rose a v režijním ztvárnění Jany Kališové.
rezervovat

 
10.8. - 14.8. / Opera
Rusalka / Antonín Dvořák 
opera

Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.
rezervovat

 
17.8. - 4.9. / Činohra
Pes baskervillský / A. C. Doyle
detektivní komedie

Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky. Sherlock Holmes přichází! Bát se bude i váš pes!
rezervovat

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Otáčivé hlediště Český Krumlov - program 2016, id: 10540 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 1.03.2016
Autor: Marie Košinová