Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Otevírání veřejné přírodní zahrady Plavsko

Pozvánka do Plavska u Stráže nad Nežárkou na zahradní slavnost. Zváni jsou všichni, kteří se chtějí na kouzelné zahradě pobavit a užít si výsledek společné práce. Během programu občerstvení.

Otevírání veřejné přírodní zahrady v Plavsku

 • neděli 2. června 2013 od 15:00 hodin
 • Na kouzelné přírodní zahradě za MŠ v Plavsku
 • Program:
  • 1. V 15:00 hodin otevřeme…
  • 2. 15.30 divadelní představení ZAHRADA dětí ze ZŠ Plavsko
  • 3. Zahrajeme si zahradní stopovanou
  • 4. Kejklířské vystoupení Kejklíře VÍTKA

Kouzelná zahrada pro všechny generace vyrostla v Plavsku
Tisková zpráva, Jindřichův Hradec, 27.5.2013

Projekt Občanského sdružení Vespolek s názvem „Plavsko spolu – kouzelná zahrada pro všechny generace“ byl realizován za finanční podpory Nadace Partnerství, SFŽP ČR a MŽP. Zahrada je výsledkem komunitního plánování, které si v rámci projektu vyzkoušeli nejen dospělí obyvatelé obce, ale také děti ze Základní a mateřské školy v Plavsku.

„Největším přínosem projektu je, kromě vzniku krásného prostoru, skutečnost, že děti mohly plánovat spolu s dospělými a zažít, že je možné neuspokojivé věci změnit podle svého přání.“ uvedla Lucie Ćernická z O. s. Vespolek. Děti zažily, jak pomocí spolupráce dojít k výsledku a dohodě. Obyvatelé Plavska a děti ze základní a mateřské školy se projektu účastnili od společného plánování přes realizaci a tvorbu zahrady, která probíhala od léta 2012, až po poslední úpravy letos v květnu. V Kouzelné zahradě najdeme příjemné posezení, zajímavé přírodní biotopy (jezírko, suchá zídka, domek pro brouky), ale i zábavu a prostor pro hry (louka, hmatová stezka, vodní hra, vrbový tunel, ohniště atd.). „Na realizaci zahrady se podíleli dobrovolníci z řad místních i přespolních lidí a patří jim veliký dík za překonání počáteční nedůvěry a obrovský kus odvedené práce. Výsledek stojí za to, přijďte se v neděli podívat.“ sdělila dále Černická.

Slavnostní otevření Kouzelné zahrady doprovodí bohatý kulturní program. Děti ze ZŠ Plavsko si připravily tématické divadelní představení – zpracování Trnkovy „Zahrady“, své kejkle předvede kejklíř Vítek a na děti čeká také dobrodružná zahradní hra.

O*. s. Vespolek, Mgr. Lucie Ćernická, www.vespolek.ecn.cz, vespolek@ecn.cz, tel.: 732483158.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Otevírání veřejné přírodní zahrady Plavsko, id: 8699 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 28.05.2013