Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

PEACE RUN, Třeboň 27. 5. 2015

Pozvánka na mírový běh, který dorazí do Třeboně ve středu 27. května 2015 v 10.30 ho­din.

Štafeta PEACE RUN 2015 se zastaví v Třeboni na cca 45 minut, připraven je pro všechny doprovodný program, poselství dětí ze škol a školek z Třeboně. Taktéž se zapojí žáci ZUŠ a vystoupí dívčí vokální soubor z gymnázia v Třeboni. Doprovodit běžce z Třeboně s poselstvím míru může kdokoliv, kdo přijde na Masarykovo náměstí. Všichni jsou srdečně vítáni.

Peace run aneb S Mírovou pochodní od srdce k srdci

Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run probíhá napříč Českem a Slovenskem.

Mírový běh, celým jménem „Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run“, je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Jeho posláním je překonávat kulturní, politické a náboženské hranice mezi jednotlivými národy a lidmi i hranice v nás samých.

Běh letos začíná v ČR ve středu 20. května na německé hranici u města Aš. Odtud štafeta pokračuje přes Česko, Polsko a Slovensko až na Ukrajinskou hranici. Mezinárodní tým běžců na své cestě navštíví desítky měst a obcí, kde předává Mírovou pochodeň všem, kteří si ji chtějí podržet nebo s ní běžet. Českou republikou štafeta poběží celkem 11 dnů, kdy běžci překonají vzdálenost přibližně 900 km.

Peace Run založil v roce 1987 atlet, umělec a mírový filozof Sri Chinmoy (1931–2007). Od založení se běhu zúčastnilo více než 5 milionů lidí. Podporu běhu vyjádřilo mnoho světových osobností včetně Nelsona Mandely, Michaila Gorbačova, Matky Terezy, Václava Havla a řada českých sportovců jako Radek Jaroš nebo Dana Zátopková.

PEACE RUN 2015 – mapka Česko – Ukrajina

Peace Run 2015 - mapka


Mírový běh je organizován sportovci a dobrovolníky ze sdružení Peace Run International. Tuto čistě nekomerční akci je možné uskutečnit jen díky spolupráci se zástupci měst a obcí, školami a sportovními kluby na trase.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku PEACE RUN, Třeboň 27. 5. 2015 , id: 9940 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 19.05.2015
Autor: Marie Košinová