Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Petr Kukal: Hodinka veršů a slov

Pozvánka do Třeboně na setkání s Petrem Kukalem, který představí svou tvorbu v Městské knihovně v Třeboni v pondělí 5. června 2017. 

Hodinka veršů a slov 

Petr KukalPrvní červnové pondělí od 17.00 hodin proběhne v Městské knihovně v Třeboni večer autorského čtení básníka a spisovatele Petra Kukala, autora 17 knih a člena Českého centra Mezinárodního PEN klubu. Během šedesáti minut budou mít posluchači možnost vyslechnout průřez jeho básnickou tvorbou čítající devět básnických sbírek (a rukopis desáté, dosud nevydané), dále ukázky humoristických blogů, črt a fejetonů a konečně ukázek z lehce skandálního Deníku muže ve středních letech.

Petr Kukal je rovněž správcem legendárního twitterového účtu Ministerstva kultury, za jehož vedení získal v loňském roce prestižní cenu českého internetu Křišťálová lupa v kategorii obsahová inspirace. Diváci tak budou mít možnost diskutovat s ním o jeho práci a ptát se na vše, co s ní souvisí.

Komponovaný pořad Hodinka veršů a slov se právě v Třeboni nekoná náhodou. Autor se netají svou hlubokou láskou k Třeboni a Třeboňsku, jemuž podle vlastních slov naprosto propadl. Je pravidelným návštěvníkem třeboňských lázní a neúnavným propagátorem toho kraje dvojího nebe, jak je magická krajina jihočeských rybníků často nazývána.

Navštivte 5. června třeboňskou knihovnu a seznamte se s básníkem, jehož srdce vrostlo do naší krajiny rybníků a struh.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Petr Kukal: Hodinka veršů a slov, id: 11160 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 31.05.2017
Autor: Marie Košinová