Pověření k lovu ryb na udici na vybrané rybníky
(s DPH)
Svátek vážné hudby v Třeboni
oslavíme ve dnech 6. – 10. července 2010, kdy bude v Třeboni
mezinárodní festival vážné hudby Třeboňská nocturna 2010.
Posledním a zároveň nejvýpravnějším koncertem tohoto 7. ročníku festivalu bude koncert 10. července 2010 s názvem Pocta Emě Destinnové.
Vstupenky nakupujte on-line na shop.trebonsko.cz:
Vstupenky
na koncert Pocta Emě Destinnové
SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ
MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU TŘEBOŇSKÁ NOCTURNA
POCTA EMĚ DESTINNOVÉ
sobota, 10. července 2010 ve 20 hodin
nádvoří Zámku Třeboň
Učinkují:
Koncert uvede dramaturg MHF Třeboňská nocturna prof. Jiří Hlaváč.
Slavnostní zakončení festivalu
Po koncertě bude ve 22:00 hodin na Masarykově náměstí ohňostroj.
Koji Kawamoto se narodil v roce 1972 v japonském Shimanu. Absolvoval prestižní Národní univerzitu hudby a umění v Tokiu, kam ročně ke studiu dirigování přijímají pouze dva studenty. Brzy po zahájení studia, ve svých jednadvaceti letech, získal třetí cenu na mezinárodní soutěži dirigování (Min-On) v Tokiu. Jeho evropský debut se uskutečnil v roce 2001, kdy dirigoval verdiovský galakoncert v německém Theater Vorpormmern. Od sezony 2008/2009 působí jako šéfdirigent Plzeňské filharmonie. Stal se tak prvním japonským šéfdirigentem českého orchestru v historii.
Adriana Kohútková vystudovala zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě u prof. Hany Štolfové-Bandové. V roce 1993 se stala sólistkou opery Slovenského národního divadla v Bratislavě, kde ztvárnila řadu rolí světového repertoáru (například Mozartova Konstance v Únosu ze serailu a Donna Anna v Donu Giovannim, Verdiho Gilda v Rigolettu a Violetta Valéry v La traviatě nebo Čajkovského Taťána v Evženu Oněginovu). Vystoupila také například v Teatro Lirico Giuseppe Verdi Trieste jako Donna Anna v Donu Giovannim a Mařenka v Prodané nevěstě. V roce 2005 obohatila v Ljubljani svůj repertoár o roli Armgard v Offenbachově opeře Rýnské víly, ve které se představila v prvním historickém scénickém provedení této opery. K dalším rolím jejího repertoáru patří Dvořákova Rusalka nebo Hana Glawari v Lehárově operetě Veselá vdova.
Ivan Ženatý opakovaně hostuje u všech orchestrů v České republice, ale také u slavných mezinárodních těles (BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid a dalších). Svým mimořádně bohatým repertoárem (zahrnujícím přes padesát houslových koncertů od Bacha, Vivaldiho, přes Beethovena, kompletního Mozarta) oslovuje Ivan Ženatý široké publikum u nás i v zahraničí. Hudební výraz Ivana Ženatého ovlivnila osobní setkání s Nathanem Milsteinem, Ruggierem Riccim a dlašími umělci, ale největší význam měly soukromé lekce u Josefa Suka a následná dlouholetá spolupráce vrcholící vystoupeními na Würzburger Mozart-Festspiele, Pražském jaru a kompletní nahrávkou děl W. A. Mozarta.
Plzeňská filharmonie byla založena v roce 1946. Za dobu své existence si vytvořila pevnou tradici a renomé nejen mezi českými orchestry, ale je žádaným a vyhledávaným hudebním tělesem i v zahraničí.