Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Pojízdná výstava 2014

Pojízdná výstava 2014Pozvánka na Třeboňsko na výstavu, která se koná v sobotu 21. června 2014.

Výstavu pořádá KVOČ 20, spolek převážně amatérských, ale i profesionálních výtvarníků.

Pojízdná výstava 2014

aneb spolek výtvarníků KVOČ 20 na cestě mezi světovými metropolemi.

Doba a místo konání výstavy:

  • 10 – 12 hodin Autocamp u pískovny Tušť
  • 13 – 15 hodin Hostinec u Fr. Šnokhause Františkov
  • 16 – 18 hodin Camp Paris, Paříž
  • (po 18. hodině after party)

Pro aktivní návštěvníky je připravena cestovatelská poznávací soutěž s překvapením.

Spolek KVOČ 20 byl založen v roce 2010 jako volné sdružení absolventů kurzů Ateliéru Česká 20, mistra Jaroslava Platila. Spolek byl úředně registrovaný v roce 2014 jako KVOČ 20, z. s. Dalšími učiteli, kteří stále ovlivňují nadání některých členů jsou obzvláště: Mgr. MgA. Petra Vichrová a Mgr. Zdeněk Pták. Členové spolku se věnují jak klasické kresbě a malbě, tak i jiným netradičním technikám. Někteří členové jsou dále zruční v keramice, řezbě či se věnují fotografii. Společně se setkávají při plenérové tvorbě, výstavách, performance apod. KVOČ 20 má své sídlo – klubovnu – ateliér! v podkroví budovy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

K výstavě 2014

Naší pravidelnou každoroční letní akcí je tzv. putovní výstava, v minulých letech pojatá, jako Cesta kolem Světa, kdy jsme v krajině kolem Suchdola nad Lužnicí využili světové názvy zdejších míst a za jediný den jsme projeli několik světových metropolí – Benátky, Londýn, Nový York a Paříž. Ten nápad se nám zalíbil natolik, že jsme jej opakovali zas a znovu a vloni jsme do celé akce zapojili také cyklisty, jimž zdejší kraj vyloženě přeje – cyklostezkami je doslova protknutý.

Pro letošek jsme trošku obměnili plán a s ohledem na časové možnosti nás i přátel cyklistů určili tři stanoviště, ve kterých v určitém čase vystavíme své obrazy do osvěžoven a příjemných míst, která od sebe nejsou příliš vzdálená, tudíž není složité celou akci absolvovat s námi. Navíc je cyklostezka plánovaná tak, aby navazovala na setkání s námi.

Pro obzvláště vytrvalé a nadšené cyklisty jsme však vytvořili trasu, při které se nudit nebudou, odjedou si své poctivé kilometry, podívají se do všech výše uvedených světových metropolí a ještě se mohou zúčastnit malé poznávací soutěže, na jejímž konci (v kempu Paříž) je za jejich snahu a vytrvalost odměníme malým překvapením. Dobrodružnost letošní výstavy bude spočívat ve sbírání různě barevných mašlí, které budou uvázány na větvích stromů, pod plakáty naší akce, a to na všech destinacích uvedených na mapce (8 destinací). Vaším cílem bude sesbírat alespoň 5 různě barevných stuh a přivést nám je ukázat na konci cesty do Campu Paris, kde budete odměněni.

Mapu pro cyklodravce sestavil Václav Kříž a patří mu naše díky za projetí trasy na kole.

Stránky pořadatele: www.kvoc20.freepage.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Pojízdná výstava 2014, id: 9285 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 16.05.2014