Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Pozvánka na výlov Rožmberka 2018 - TZ

Ve dnech 12. až 14. října 2018 jste zváni na slavnostní výlov rybníka Rožmberk. Rybářství Třeboň k této události vydalo  následující tiskovou zprávu.

SLAVNOSTNÍ VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK

Od pátku 12. října do neděle 14. října 2018 ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem.

Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky na sádkách.

Návštěvníci mohou zhlédnout malé muzeum rybářství.

K programu:

  • Své rybí pochoutky na výlovu nabídne mj. i mistr kuchař Eduard Levý, učitel gastronomie na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity
  • Na výlovu zahrají Povltavští trubači a Jižani (sobota)
  • Účast na výlovu přislíbil i Jakub Krčín s chotí (sobota)

Rybářství Třeboň a.s., největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od října do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 200 tun ryb, především kaprů. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Tisý velký, Záblatský, Krčín a Svět.

Parkovací situace při výlovu Rožmberka

Je zajištěn dostatek parkovacích míst; parkování je bezplatné.

K výlovu byla vydána mapka pro návštěvníky výlovu – řidiče: příjezd k výlovu označen červeně, ve směru šipky (přes obec Lužnice), výjezd černě.:

Výlov Rožmberka - parkování

Tisková zpráva ke stažení (v pdf)

Pozvánka na Rožmberk - TZPozvánka na Rožmberk - TZ [332.66 kB]

 

Naše tipy: 

 

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Pozvánka na výlov Rožmberka 2018 - TZ, id: 11914 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 2.10.2018
Autor: Marie Košinová