Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Přednáška Ing. Pavla Chlouby

Zahradapátek 18. září 2015 jste v Třeboni zváni na zajímavou přednášku Ing. Pavla Chlouby s názvem:

Předjarní cesty za rostlinami – pozvánka na cestovatelské povídání

Akci pořádá Městský úřad Třeboň, odbor životního prostředí a Zdravé město Třeboň, v rámci Jihočeského festivalu zdraví.

K pozvánce

Vážení, rozplývat se nad krásami sněženek a čemeřic na sklonku léta může na první pohled vypadat trochu nepatřičně. Ale není to celkem pravda, protože, kdo se chce z jara užívat jejich ladných tvarů, měl by v dohledné době pro to něco udělat. Jako inspirace pro sázení jarních květů vás chci srdečně pozvat na odlehčené povídání o předjarním cestování za květinami.

S malou nadsázkou by se totiž dalo říct, že někde jaro začíná už v zimě. Jistě to sami znáte z vlastního života, když se v kalendáři přetočí list na únor, už to někdy nejde ani pořádně vydržet. Všechny přírodní síly světa už nás táhnou na zahrádku podívat se, jestli už nejsou vidět první, alespoň slaboučké náznaky blížícího se jara. Kdo by si chtěl toto čekání na opravdové jaro trochu zkrátit, může tak učinit skrze zahradnické cestování, neboť od druhé poloviny února se třeba v Západní Evropě konají první zahradnické výstavy a různé vzdělávací akce v botanických zahradách. Pokud přijmete moje pozvání na zahradnické povídání, prozradím vám, kde jaro začíná nejdříve, a také vám dám tip, kam vyrazit načerpat první jarní optimismus.

Srdečně ovšem zvu i každého, kdo se nikam na cesty nechystá a chce načerpat optimismus u nás doma. Jsem si téměř jistý, že vám prozradím pár zajímavostí, které vás překvapí, možná i potěší. Jestli budete mít čas, chuť a náladu přijďte. Těším se na vás. A abych nezapomněl, už nyní přeji příjemnější a veselejší život s rostlinami.

Pavel Chlouba

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Přednáška Ing. Pavla Chlouby , id: 10256 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 7.09.2015
Autor: Marie Košinová