Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

V červnu 2013 město Borovany otevřelo nové přírodní koupaliště Lazna.

  • adresa: ul. Lazna, 373 12 Borovany
  • tel.: + 420 730 588 168
  • Provozovatel: Město Borovany

Přírodní koupaliště LAZNA v Borovanech se nachází se v klidové zóně města blízko centra a s krásným výhledem do krajiny.Svým standardem je srovnatelné s ostatními veřejnými přírodními koupališti v České republice typu „biotop“. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů. Je tedy vhodný i pro alergiky, kteří chemicky čištěná koupaliště zpravidla navštěvovat nemohou.

Součástí koupaliště jsou vodní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, vodní hřib) pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody, molo včetně zdvíhacího zařízení pro invalidy.

K využití je také hřiště pro plážový volejbal a občerstvení s posezením na terase.

Vše o koupališti, včetně provozního řádu, provozní doby a ceníku

Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 13.07. 2015 11:56

Jana 27.07. 2014 19:10 Odpovědět
Tak jsme se dnes vypravili vyzkoušet koupaliště. Bohužel, ale po příjezdu nás nadšení opustilo, protože bylo pro nepřízeň počasí zavřeno a přitom na obloze bylo pár mráčků a slunce pražilo o sto šest. Tož nevím, jaké počasí by pak mělo na koupání být. Shodli jsme se na místě i s jinými lidmi, kteří tam též přijeli a nechápavě koukali. Takže asi tak. Myslím, že příště pojedu na jistotu jinam.
Zuzka 13.07. 2015 11:56 Odpovědět
Nevím, jak přesně má vypadat přírodní koupaliště, ale po včerejší návštěvě tohoto koupaliště již vím, že tento objekt už opravdu nenavštívím. Ve vodě plavali jakési zelené pucky, nebylo přes ně skoro ani vidět na schody do vody. Kdejaký rybník je čistější než toto koupaliště, neměla jsem odvahu vlézt do vody, takže jsme se opět oblekli a jeli raději domů do sprchy :).

Konec výpisu článku Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech, id: 8942 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 5.11.2013