Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Koupaliště Lazna BorovanyJiž několik let je ve městě Borovany otevřeno přírodní koupaliště Lazna.

Lazna Borovany - přírodní koupaliště

Přírodní koupaliště LAZNA v Borovanech se nachází se v klidové zóně města blízko centra a s krásným výhledem do krajiny.

Svým standardem je toto zařízení srovnatelné s ostatními veřejnými přírodními koupališti v České republice typu „biotop“. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů. Je tedy vhodný i pro alergiky, kteří chemicky čištěná koupaliště zpravidla navštěvovat nemohou.

Součástí koupaliště Lazna jsou

  • vodní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, vodní hřib)
  • pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody
  • zdvíhacího zařízení pro invalidy.

K využití je také hřiště pro plážový volejbal a občerstvení s posezením na terase.

Veškeré informace včetně provozního řádu, provozní doby a ceníku na stránkách Borovansko: koupaliště Lazna.

  • Adresa: ul. Lazna, 373 12 Borovany
  • Provozovatel: Město Borovany
Komentáře
Celkem 4 komentáře, poslední přidán 03.08. 2018 07:18

Jana 27.07. 2014 19:10 Odpovědět
Tak jsme se dnes vypravili vyzkoušet koupaliště. Bohužel, ale po příjezdu nás nadšení opustilo, protože bylo pro nepřízeň počasí zavřeno a přitom na obloze bylo pár mráčků a slunce pražilo o sto šest. Tož nevím, jaké počasí by pak mělo na koupání být. Shodli jsme se na místě i s jinými lidmi, kteří tam též přijeli a nechápavě koukali. Takže asi tak. Myslím, že příště pojedu na jistotu jinam.
Zuzka 13.07. 2015 11:56 Odpovědět
Nevím, jak přesně má vypadat přírodní koupaliště, ale po včerejší návštěvě tohoto koupaliště již vím, že tento objekt už opravdu nenavštívím. Ve vodě plavali jakési zelené pucky, nebylo přes ně skoro ani vidět na schody do vody. Kdejaký rybník je čistější než toto koupaliště, neměla jsem odvahu vlézt do vody, takže jsme se opět oblekli a jeli raději domů do sprchy :).
123 29.07. 2018 09:53 Odpovědět
to je tím ze je to prirodni koupaliste
Jirka 03.08. 2018 07:18 Odpovědět
Tak jsme konečně navštívili, toto \"EKO\" koupaliště. U vchodu si přečetli, jak je voda skvěle přírodní, nechlorovaná, kontrolovaná hygienickou stanicí v Č.Bud. Voda byla plná řas, že si pomalu nevidíte na ruce, ale když na to dohlíží hygien. stanice .... není co řešít?! Pravil jsem manželce. Vstup do vody po pohodlných schodech (první dojem), vás vyvede z omylu, opět nános všudy přítomných KLUZKÝCH řas!!!
Prostředí koupaliště je pěkné, dobře řešené. Sprchy s čistou vodou z řádu, ve kterých jsem se po opuštění řasové koupele (2x, manželka pouze 1x v bazénu) vždy osprchoval. Přesto oba řešíme vyrážku!!!
Absolutně tohle koupaliště NEDOPORUČUJI.

Konec výpisu článku Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech, id: 8942 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 5.11.2013
Autor: Marie Košinová