Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rožmberské veselí - program

Přijďte v sobotu 11. června 2016 oslavit odkaz Rožmberků, zažít jejich dobu a poznat slavnou historii vlády pánů z Růže na Třeboňsku! 

Rožmberské veselí v Třeboni 

Pozvánka na slavnost, kterou Třeboň oslaví 650 let od příchodu Rožmberků. 

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru v Třeboni nebo zde on-line. Základní vstupné zahrnuje program na nádvoří, rozšířené vstupné obsahuje i ochutnávky dobových jídel a nápojů. Vstupné s ochutnávkou bude možné zakoupit pouze v předprodeji, který bude ukončen 6. června. 

Podrobný program slavností 

Rožmberské odpoledne na zámku

  • 15:30 – 17:30 rožmberské klání: historické hry pro rodiče s dětmi 
  • 16:00 – 18:00 alchymistický koutek s věštírnou
  • 16:30 – 17:00 ukázka historických tanců s výukou
  • 17:30 – 18:00 slavnostní průvod rožmberských dvořanů centrem města

Večerní zámecká slavnost

  • 18:00 – 19:00 Rožmberská doba ožívá: příchod Petra Voka, uvítání hostů, nádvoří oživené v duchu renesance, alchymisté, tanečníci a šermíři
  • 18:00 – 21:00 alchymistický koutek s věštírnou
  • 18:15 – 18:40 ukázky historických tanců s výukou
  • 19:00 – 22:00 komponovaný celovečerní program o době panování rodu Rožmberků na Třeboni
  • 22:00 – 22:15 slavnostní zakončení večera

K programu:

Pro rodiče s dětmi bude od 15:30 připraven historický program a hry na nádvoří, které jsou zdarma a skončí v 17:30 hod. před slavnostním průvodem. Večerní zámecká slavnost, která začne po 18 hodině, není svou délkou a zaměřením pro malé děti vhodná. Kostýmovaný průvod projde v podvečer centrem města, aby oznámil začátek zámecké slavnosti.

Na zámeckém nádvoří se pak můžete přenést do časů rožmberské renesance – uvidíte dvořany v krásných dobových oděvech, ukázky historických tanců, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet, a své umění vám předvedou i stateční šermíři. Slavnou dobu posledních Rožmberků připomenou také alchymisté, kteří na Třeboni laborovali stejně pilně, jako u dvora Rudolfa II. Odvážíte se ochutnat některý z jejich elixírů nebo využít možnost věštby a nahlédnout do svého osudu? Návštěvníci, kteří si koupí v předprodeji vstupné s ochutnávkou, zakusí rozmanitost dobových jídel z rožmberské kuchyně. 

V 19 hodin vás pozve kronikář Václav Březan na procházku 250 lety vlády rodu červené pětilisté růže na Třeboňsku. Zcela jistě přijde nejen Petr Vok, ale i další Rožmberkové, aby vám připomenuli dobu, kdy se psala slavná historie jejich rodu a především Třeboně samotné. Program bude zakončen po 22 hodině ohňovým vystoupením. 

Rožmberské veselí jsou slavnosti, konané v rámci celoroční akce Třeboň Rožmberská.

Příloha k článku

Rožmberské veselí - programRožmberské veselí - program

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Rožmberské veselí - program, id: 10657 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 2.06.2016
Autor: Marie Košinová