Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Slatinné lázně Třeboň

Od 1. ledna 2017 tvoří třeboňské společnosti Lázně Aurora a Bertiny lázně  jeden subjekt, a to společnost s názvem Slatinné lázně Třeboň s. r. o.

Slatinné lázně Třeboň s.r.o.

Společnost s názvem Slatinné lázně Třeboň vznikla fůzí společností Lázně Aurora s.r.o. a Bertiny lázně s.r.o. Město Třeboň, které je vlastníkem lázní, si od fúze slibuje efektivnější řízení podniku. Řekla to mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová. Uvedla, že příprava fúze trvala déle než rok.

„Od nové situace si slibujeme zejména zefektivnění některých procesů, snazší řízení v oblasti personální a též určité ekonomické úspory. Lázně jsou největším zaměstnavatelem na Třeboňsku, jsou zásadním majetkem města a zcela jistě neuvažujeme o jejich prodeji či pronájmu,“ řekla třeboňská starostka Terezie Jenisová.

Do budoucna zůstane zachován název obou lázeňských domů. To znamená, že klienti budou nadále využívat Bertiny lázně i Auroru. „Fúze kromě jiného umožní například pružně nabízet pobyty dle volných kapacit rovněž klientům zdravotních pojišťoven v jedněch nebo druhých lázních, což nebylo s ohledem na samostatné subjekty doposud možné. Přínosem bude rovněž sjednocení nabídky služeb. Například Bertiny lázně nabídnou v příštím roce samoplátcům v ceně pobytu bazén a další wellness zařízení. Doposud to bylo výsadou pouze Lázní Aurora,“ uvedl jednatel společnosti Slatinné lázně Třeboň Milan Kramárik.

Třeboňské Bertiny lázně i Lázně Aurora se zaměřují na léčbu pohybového aparátu především pomocí slatinné koupele a zábalů. Stejné služby budou nabízet i po fúzi. Patří mezi nejnavštěvovanější zařízení svého druhu v Česku. Lázně v Třeboni každoročně navštíví asi 30.000 hostů.

Zdroj: web Města Třeboně, 2. ledna 2017

Základní údaje 

Slatinné lázně Třeboň s. r. o.

Lázeňská 1001
379 13 Třeboň
www.laznetrebon.cz

IČ: 25179896
DIČ: CZ25179896

Zapsaná v obchodním rejstříku Krajského soudu v Českých Budějovicích oddílu C, vložce 8137

Lázeňský dům Aurora

Lázeňská 1001
379 13 Třeboň
www.aurora.cz 

Lázeňský dům Bertiny lázně

Tylova 171
379 15 Třeboň 
www.berta.cz

Příloha k článku - logo

Slatinné lázně Třeboň s.r.o.

Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 04.03. 2019 21:53

Jaroslava Chytrá 02.05. 2018 17:53 Odpovědět
Byla jsem nemile překvapena přístupem pracovnic lázní k mému návrhu na lázeňskou léčbu. Jednalo se o komplexní péči, termín nástupu byl dosti omezený s ohledem na delší pobyt v nemocnici. Jako první byly v návrhu uvedeny lázně Berta, dále uvedla pojišťovna dvě další alternativy. Vyjádření třeboňských lázní v době možnosti elektronické komunikace i přehledu obsazenosti trvalo neuvěřitelných 10 - slovy deset dní. Pak teprve návrh s odmítnutím poslaly dále. Naštěstí alternativní lázně pracovaly podstatně rychleji a jen díky nim jsem o léčbu nepřišla. S podobným problémem se potýkala i moje kolegyně. Podobné jednání
neprospívá pověsti Vašich lázní.
karel Š. 04.03. 2019 21:53 Odpovědět
Dobrý den, mám schválenou PLP, chtěl bych ji uplatnit ve Vašich lázních.
S pozdravem S.

Konec výpisu článku Slatinné lázně Třeboň , id: 10972 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 30.01.2017
Autor: Marie Košinová