Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Stezka podél Lužnice nás spojuje

Stezka podél Lužnice je projekt, na kterém v současné době pracuje Klub českých turistů. Jedná se o vznik nové přeshraniční dálkové trasy podél řeky Lužnice, od jejího pramene v severním Rakousku až k jejímu soutoku s Vltavou u Týna nad Vltavou.

Stezka podél Lužnice nás spojuje

Projekt moderní dálkové pěší turistické trasy „Stezka podél Lužnice nás spojuje“ vznikl jako výsledek česko-rakouské spolupráce.

Trasa bude dlouhá 240 km, povede podél řeky Lužnice od pramene u rakouské obce Karlstift přes města Weitra, Gmünd a Litschau, překročí hranice u Chlumu u Třeboně, na Třeboňsku se rozdělí na dvě větve (Stará a Nová řeka) a ty se spojí ve Veselí nad Lužnicí. Poté trasa pokračuje přes Soběslav, Sezimovo Ústí, Tábor a Bechyn až k ústí Lužnice do Vltavy.

Stezka bude mít velmi dobrou infrastrukturu v oblasti ubytování, stravování a veřejné dopravy. Vysoká zajímavost trasy je dána počtem téměř tisíce zajímavých míst nacházejících se v pruhu širokém 4–5 km podél ní.

Práce na projektu byly zahájeny v roce 2011, ukončeny budou v prvním čtvrtletí 2014. V plném provozu bude trasa od jara 2014.

Více na stránkách Stezky podél Lužnice

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Stezka podél Lužnice nás spojuje, id: 8559 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 28.02.2013