Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Talkshow s Ivankou Devátou - v Suchdole nad Lužnicí 2018

Pozvánka v pátek 12. října 2018 do Suchdola nad Lužnicí na setkání s Ivankou Devátou.

Talkshow s herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou

za doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka

Pozvánka na besedu s neuvěřitelně šarmantní a vtipnou dámou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou. Těšit se můžete na smršť historek, postřehů, vzpomínek a příběhů z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněnou jedinečným stylem humoru paní Ivanky v doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka.

  • Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí
  • Kdy: pátek 12. 10. 2018, 17.00 h
  • Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí
  • Vstupné: 50 Kč

Česká herečka a spisovatelka Ivanka Devátá pochází z umělecké rodiny, jejím otcem byl hudební skladatel a dirigent Antonín Devátý. Devátá se narodila v Praze, ale dětství strávila v Chrudimi a v Brně, kde také absolvovala první krůčky na cestě k divadlu, hrála ve škole, v rozhlase, psala básničky a hostovala v brněnském Divadle Na Veveří.

V televizi se objevila převážně v seriálech, v nejnovější době v seriálech Rodinná pouta (2004) a Velmi křehké vztahy (2007), v nichž před kameru vrátila po dlouhých patnácti letech. Příležitostně se věnovala také dabingu, namluvila například postavu slečny Marplové a hrála v krimiseriálu Tajemný Kraj.

Po roce 1989, kdy odešla z divadla a úplně přestala točit, zahájila Devátá svou druhou, možná ještě úspěšnější kariéru na poli literatury. Za pomoci fejetonů, povídek, humorných zamyšlení a vzpomínkových knih V letošním srpnu Ivance Deváté vychází již v pořadí patnáctá. Podává v nich svůj osobitý pohled na dění kolem sebe, její knihy našly bohaté uplatnění mimo jiné v rozhlase. Jejími nejúspěšnějšími knihami jsou Rodinný podnik, Lázeňská kúra nebo Vůně posečené trávy. Je pravidelným hostem rádia Humoriáda.

TIP: Navštivte i další zajímavé kulturní akce na Suchdolsku v roce 2018!

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Talkshow s Ivankou Devátou - v Suchdole nad Lužnicí 2018, id: 11886 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 10.09.2018
Autor: Marie Košinová