Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Tomáš Klus, Nezmaři, Třeboňští pištci a SOČR zakončí prázdniny v Třeboni

Pozvánka na poslední prázdninový víkend do Třeboňě. Čekají na vás dva super koncerty!

Tomáš Klus, Nezmaři, Třeboňští pištci a členové SOČR zakončí letošní prázdniny v Třeboni

Ani poslední prázdninový víkend 2015 nezůstane v Třeboni bez skvělé hudební nabídky. Návštěvníci se mohou v pátek 28. srpna těšit na jedinečné spojení souborů Nezmaři, Třeboňští pištci a komorního sdružení Symfonického orchestru Českého rozhlasu a o den později na poslední koncert Tomáše Kluse na českých pódiích před ohlášenou koncertní pauzou.

Nezmařipátek 28. srpna od 20 hodin se uskuteční žánrová fúze domácích Třeboňských pištců, Nezmarů a komorních reprezentantů Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Společným jmenovatelem všech souborů je Pavel Barnáš, dramaturg třeboňských festivalů a také violoncellista. Právě členové skupiny Nezmaři jsou kmotry nejstaršího z festivalů Okolo Třeboně. V Třeboňských pištcích i v SOČR se pak Pavel uplatňuje jako hudebník.

„Jsem moc rád, že se všichni hudebně potkáme na jednom jevišti a moc se na to těším i kvůli místu, kde se koncert koná. Kostel Sv. Jiljí má nejen vynikající akustiku, ale oslovuje mne i svou neskutečnou atmosférou a klidem,“ řekl dnes Pavel Barnáš. Pro tento koncert je připravena světová premiéra písničky, která byla napsána pro speciálně pro Třeboňské pištce. Vznikla jako reakce na cestu pištců do Říma, kde soubor mimo jiné hrál i pro papeže Benedikta XVI., a která byla inspirací i pro autorku. Její jméno pištci prozradí až během koncertu.

Tomáš Klus 2015sobotu 29. srpna se také od 20 hodin na zámku v Třeboni s českými pódii na delší dobu rozloučí písničkář a rebel Tomáš Klus. Naváže tak na svůj veleúspěšný třeboňský koncert před dvěma lety. „Tomáš se rozhodl, že si dá koncertní pauzu. Kdo nechce cestovat na poslední dva koncerty až na Moravu a na Slovensko, má poslední šanci právě v Třeboni,“ doplnil Pavel Barnáš. Návštěvníci se mohou těšit nejen na Tomášovy velké hity, ale i na písničky z novinkového alba Anat Život není.

Pozor: pro zájemce o opravdu bohatý hudební víkend v Třeboni je připraven omezený počet permanentek na oba koncerty. Za zvýhodněnou cenu 590,– Kč si je můžete pořídit pouze na www.okolotrebone.cz.

Další koncerty v Třeboni:

  • Pátek až neděle 4. – 6. 9. 2015: Zavírání plavecké sezóny (Vzpomínka na výtvarníka Tomáše Paula)
  • Pátek 11. 9. 2015: Divadlo J. K. Tyla: RADŮZA
  • Středa 21. 10. 2015: Divadlo J. K. Tyla: Cop

Tisková zpráva Třeboň, 20. srpna 2015

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Tomáš Klus, Nezmaři, Třeboňští pištci a SOČR zakončí prázdniny v Třeboni, id: 10244 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 28.08.2015
Autor: Marie Košinová