Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Top týden 2015 - Třeboň

Sdružení historických sídel – logoPutování po historických městech Čech, Moravy a Slezska je název projektu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, jehož prostřednictvím se koná každý rok prezentace jednotlivých historických měst v ČR organizováním tzv. top týdne.

Historické město Třeboň bude mít svůj top týden v roce 2015 od 1. srpna.

Město Třeboň 1. – 8. 8. 2015

K programu TOP týdne 2015:

  • Těšit se můžete na akce spojené s Lázeňskou, Mysliveckou a Čochtanovou Třeboní. -Na Třeboňském rynku se vám představí začínající kapely rozličných žánrů, chybět ale nebudou ani koncerty nového hudebního festivalu Malý Mordechaj nebo ostřílených muzikantů Lenky Filipové a Bratrů Ebenů.
  • Můžete si také prohlédnout pivovar, divadlo, kostel, udělat si netradiční procházku po Třeboni s průvodci nebo se nechat zlákat programem v zámeckém parku, schwarzenberském sálu nebo v hrobce.
  • Jste zváni i na výstavy do Muzea a galerie Třeboň, foyer Divadla J. K. Tyla, na městský úřad nebo do zámecké galerie.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vzniklo v r. 1990 z iniciativy historických obcí nebo jejich částí, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Třeboň byla vyhlášena historickým městem roku v roce 1996.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Top týden 2015 - Třeboň, id: 9793 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 16.07.2015
Autor: Marie Košinová