Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

MHF TN 2015 - Koncert na nádvoří MÚ

Ondřej RumlPozvánka 10. července 2015 do Třeboně na další velký koncert 12. ročníku mezinárodního festivalu vážné hudby Třeboňská nocturna 2015.

pátek 10. července
19:30 hodin

Koncert na nádvoří Městského úřadu

Předprodej vstupenek také v našem E-shopu portálu www.trebonsko.cz.

Účinkují

  • Deidra Jones – USA
  • Ondřej Ruml
  • Big band Českého rozhlasu Gustava Broma
  • Vlado Valovič / dirigent – Slovensko

  • Večerem provází paní Martina Kociánová

K učinkujícím

Deidra Jones

Rodilá Američanka prošla rozsáhlou hudební průpravou. Pilovala své schopnosti zpíváním gospelové hudby v kostelních sborech, účinkováním v divadelních produkcích, talentových soutěžích a studiových projektech.

Byla finalistkou německé soutěže Das Supertalent, objevila se jako vokalistka formace Weather Girls, a byla předskokankou Sira Eltona Johna. Rovněž se podílela na vystoupení řady umělců jako Randy Crawford, Lou Bega, Michael Jackson či popového dua La Bouche. Deidra se aktivně věnuje nahrávání. Figurovala např. v projektu německé televize RTL “90’s Pop Years” s předělávkou hitu “Sweet Dreams” dua La Bouche. Vydala též svůj vlastní singl s názvem “Alive”.

Během působení jako vedoucí vokalistka u The Golden Gospel Singers a The Jackson Singers (Německo) Deidra zdokonalovala své herecké umění v muzikálové produkci mapující životní příběh Mahalie Jackson. Spolu s produkováním svého CD Deidra přidala do životopisu roli podnikatelky. Divalina Entertainment je název její nové společnosti, která propaguje strhující zábavní koncepty jako The Ladies of Soul.

Ondřej Ruml

pochází z Jablonce nad Nisou. Asi v deseti letech začal hrát na kytaru a o dva roky později mu učarovalo pětistrunné banjo, na které dodnes hraje v kapele Modrotisk. Po čtyřletém studiu jazykové školy v Liberci byl přijat na Konzervatoř J. Ježka.
S pomocí profesora zpěvu Vratislava Kadlece pracoval na svém hlasu a jeho možnostech. Velkým přínosem bylo také několik seminářů s anglickým zpěvákem Georgem Majorem – lektorem jazzové akademie v Dortmundu. Na dva roky si také vyzkoušel moderování hudebního měsíčníku České televize Folkomotivy, díky kterému se mohl setkat s takovými osobnostmi, jako jsou Joe Zawinul nebo Hana Hegerová.

Jeho zalíbení ve swingu a jazzu si všiml i známý kapelník a aranžér Václav Kozel a navázali spolupráci, která trvá dodnes. Ať už ve formě pravidelných živých nahrávek s Big bandem Českého Rozhlasu, nebo s mladším orchestrem Big Chess Band při swingových večerech v pražském Lucerna Music Baru.

V roce 2008 se zúčastnil pěvecké soutěže X-FACTOR a umístil se na druhém místě. Momentálně vydává svou první sólovou desku „Proměny“ a pravidelně koncertuje jak sólově, také jako bas s vokální skupinou Dobrý Večer Quintet.

Big Band Gustava Broma

Big Band Gustava Broma s Vladimírem Valovičem v čele se v letech 2013 a 2014 stal rezidenčním souborem Českého rozhlasu. V souvislosti s touto změnou nese název Rozhlasový Big Band Gustava Broma.

Orchestr, který založil Gustav Brom (Frkal), zahájil profesionální kariéru svým angažmá v červnu 1940 v hotelu Radhošť v Rožnově pod Radhoštěm. Kapela hrála pod Bromovým vedením až do jeho smrti v roce 1995. Za dobu své existence získala světové renomé. V šedesátých letech minulého století se zařadila podle amerických odborníků mezi 10 nejlepších big bandů světa. S kapelou hostovaly největší hvězdy jazzu i popu – Maynard Ferguson, Dizzy Gillespie, Diana Ross, Bill Ramsey a další.
V roce 2010 oslavil orchestr výročí 70 let od svého založení. V průběhu bohaté historie prošlo jeho řadami velké množství muzikantů. I dnes přicházejí noví hráči, kteří zde získávají neocenitelné zkušenosti a zároveň udržují věčně mladého ducha kapely. Do programu se tak dostávají i moderní aranžmá a repertoár se neustále vyvíjí. Právě to je budoucnost orchestru Gustav Brom Big Band pod vedením dirigenta Vlada Valoviče a manažera Tibora Lenského.

Vlado Valovič

Vystudoval obor trubka a hudební režie na Konzervatoři Bratislava, kterou ukončil v r. 1967. Pracoval jako hudební režisér Českého rozhlasu v Brně i Bratislavě. V roce 1983 založil na Slovensku orchestr VV systém, kde spolupracoval s nejlepšími slovenskými jazzovými hráči.

Vystudoval Pedagogickou fakultu v Nitře, kterou ukončil v roce 1993. V r. 1994 obnovil populární festival Bratislavská lýra, na kterém se spolupodílel jako dramaturg a dirigent. Dirigoval soutěžní orchestry soutěže Eurovize v Dublinu a Birminghamu. Od roku 1994 diriguje Orchestr Gustava Broma. Vystupoval v mnoha zemích Evropy, jako např. v Německu, Rakousku, Belgii a řadě dalších. Společně s orchestrem je hostem mnoha významných festivalů.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku MHF TN 2015 - Koncert na nádvoří MÚ, id: 9875 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 5.06.2015