Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Třeboňská šlapka aneb Hrrr na ni!

Třeboňská šlapka 2015Na sobotu 30. května 2015 město Třeboň připravuje tradiční cyklistickou akci s názvem Třeboňská šlapka, která bude i zahájením cyklistické sezóny 2015 na Třeboňsku..

Třeboňská šlapka aneb Hrrr na ni!

Všichni cyklomilci a příznivci akce
Třeboňská šlapka pozor!

sobotu 30. května máte možnost se vydat se svými kovovými miláčky po stopách Jana Žižky. Nechte se zavést do míst, která jsou spojena s obdobím husitského hnutí!

K akci:

  • Registrace účastníků proběhne od 8:30 – 10:00 hod. před Turistickým informačním centrem na Masarykově náměstí v Třeboni.
  • Bližší informace získáte v TIC Třeboň.
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 02.06. 2015 09:29

Miloslava Jelonková 02.06. 2015 09:29 Odpovědět
Rovných 146 cyklistů se vypravilo poslední květnovou sobotu do Třeboně, aby se připojilo k Třeboňské šlapce – zahájení cyklosezony na Třeboňsku. Na trase dlouhé 48 km se nechali zavést do míst, která jsou spojena s obdobím husitského hnutí. Startovalo se před Turistickým informačním centrem na Masarykově náměstí v Třeboni. Tam bylo také účastníkům po návratu předáno osvědčení o účasti, prvních 100 obdrželo dukát z doby Václava IV. a ti, kteří dále v jízdě nepokračovali, si připili na rozloučenou místním likérem, čímž stvrdili příslib své účasti v příštím roce. Nejstaršími účastníky na trati byli 79 letý Vlastimil Kalkus z Jindřichova Hradce a jen o dva roky mladší Josef Liprt, který se za Šlapkou vydal až z Karlových Varů. Nejmladší účastnice Barborka Šouková z Prahy letos oslavila třetí narozeniny. Mapa s popisem trasy letošní Třeboňské šlapky bude všem zájemcům k dispozici i nadále. Vyzvednout si ji mohou v průběhu celého roku v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí v Třeboni. Za pořadatele Mgr. Miloslava Jelonková

Konec výpisu článku Třeboňská šlapka aneb Hrrr na ni! , id: 9673 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 6.05.2015
Autor: Marie Košinová