Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Třeboňsko – krajina a lidé

Moderně pojatá expozice populární formou seznamuje návštěvníky s největšími atraktivitami našeho regionu.

Dozvíte se zde o historii a technických zajímavostech třeboňského rybníkářství, spojeného se slavnými jmény Štěpánka Netolického, Jakuba Krčína z Jelčan, Mikuláše Rutarda a Josefa Šusty, i o schwarzen­berském hospodářském systému. V části věnované lázeňství pochopíte souvislosti mezi existencí rašelinišť v okolí města a třeboňskými lázněmi.

Velká místnost, věnovaná typickým přírodním stanovištím a chráněným územím vám představí náš region tak, abyste měli chuť podívat se přímo do přírody na zajímavá místa Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Ve videosálu budete mít možnost vidět zajímavé filmy o přírodě i historii Třeboňska.

Celá expozice je kombinací dvojrozměrných exponátů (fotografie, kresby, mapy, texty) a trojrozměrných dioramat a modelů. Expozice je pojata v soudobém interaktivním stylu – klasické expoziční prvky jsou kombinovány s moderní audiovizuální technikou tak, aby se návštěvník o jednotlivých tématech dozvěděl co nejvíce zajímavostí.

Přijďte se pobavit, poučit a dozvědět něco zajímavého o Třeboňsku!

Trvalá expozice „Třeboňsko – krajina a lidé“

Třeboň – zámek
Provozovatel Informační a kulturní středisko města Třeboně Autor: Ing.arch. Vladimír Bouček – architektonické a výtvarné řešení expozice Zdroj: IKS Třeboň

Aktualita 2010: Nový název expozice

V roce 2010 došlo k přejmenování expozice na nové označení Dům přírody Třeboňska, ale obsah výstavy zůstal nezměněn.

Dům přírody Třeboňska dnes (včetně infcí o otevírací době a vstupném)

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Třeboňsko – krajina a lidé, id: 5410 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 12.06.2005
Autor: Marie Košinová