Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Třeboňští muzikanti upozorní, že se blíží Dny D - TZ

Agentura Bárny, pořadatel velkého letního třídenního festivalu Okolo Třeboně a v průběhu roku autor řady kulturních pořadů a akcí, vydala tiskovou zprávu s pozvánkou na koncert ve čtvrtek 24. ledna 2013 v třeboňském Dada klubu. Zprávu přinášíme v plném znění:

Třeboňští muzikanti upozorní, že se blíží Dny D – Tisková zpráva

Třeboň 20. 1. 2013 – Na sérii koncertů Nedělní noc s Karlem naváže ve čtvrtek 24. ledna další akce, a to v Dada klubu v Třeboni. Koncert s názvem Volební merenda, který pořádají příznivci prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga a zvou na něj všechny lidi dobré vůle, začne v 19.59. Vstup je volný.

„Nechceme jen nečinně přihlížet, protože rozhodnutí, kdo se stane prezidentem, je nyní pro naši zemi zcela zásadní. My v Třeboni jsme si mohli i z vlastní zkušenosti ověřit, že je Karel Schwarzenberg slušný a dobrý člověk velkého formátu. V této situaci je pro nás jedinou možnou volbou,“ vysvětluje organizátor mnoha kulturních akcí v Třeboni Pavel Barnáš. Několika významným koncertům posledních let dal Schwarzenberg, jehož rod je s jižními Čechami těsně spjatý, svoji záštitu. Nejen proto mu v této chvíli chtějí lidé z Třeboně jeho pomoc oplatit.

Dada kluby v Jindřichově Hradci a v Třeboni patří k místům, která se přihlásila do seznamu www.hospodyvolikarla.cz. Jejich majitel Zdeněk Kasper má o své volbě jasno, proto pozval místní muzikanty, aby se těsně před rozhodujícím duelem spojili a uspořádali koncert. „Kulturnosti není nikdy dosti,“ shrnuje. Pavel Barnáš zahraje v duu Pepou Müllerem z kapely Barham, s nímž kdysi začínal. Nedávno spolu po čase opět hráli při několika soukromých akcích. „Ohlas byl dobrý, dokonce nám diváci říkali, ať vystoupíme veřejně, že rádi přijdou. Toto je první příležitost, vlastně naše premiéra,“ podotýká Barnáš.

Na koncertě vystoupí i další muzikanti spjatí s Třeboní, například Míra Kajan, frontman uskupení Třeboňští kluboví gentlemani, který hýří cover verzemi pop-rock-punkových kapel. Skupinu Pánská šatna bude reprezentovat Petr Krumphanzl, autor již zlidovělé písně Den D na Ostende – ostatně letní hospůdka na pláži Ostende u rybníka Svět rovněž patří mezi „hospody volící Karla“. Domácí duo Los alimentos zastoupí kytarista Karel Kubica, vystoupí také pianista Vladimír Neruda, který hrává na Ostende a v orchestru Bohemia Swing. Do organizačního týmu patří i akademický malíř Tomáš Paul, který se do Třeboně přestěhoval z Prahy a systematicky ztvárňuje její lázeňskou atmosféru i pohodu u rybníka Svět. Kéž by nám nový prezident napomohl ke světovosti … (abi)

P. S. Autorka této zprávy bude koncem týdne pracovně ve Španělsku, kde nemá možnost zúčastnit se volby prezidenta. Proto za sebe hledá náhradníka, který dá hlas Karlu Schwarzenbergovi či k tomu přesvědčí někoho dalšího. Kromě toho, že mu věří, má i svůj osobní důvod: „Otevřel mi cestu do světa v pravý čas – ve chvíli, kdy mi to nejvíc pomohlo. Coby čerstvá absolventka fakulty žurnalistiky jsem s Karlem Schwarzenbergem v roce 1990 dělala rozhovor a on se jen tak mimochodem zeptal, zda už jsem byla v Rakousku na stáži a zda bych tam chtěla jet. Všechno mi zařídil, a to velmi velkoryse – aniž by čekal, co pak pro něj na oplátku udělám já. Od té doby vím, jak velkou váhu má v zahraničí jeho jméno. Poté jsem si při psaní článku i doma několikrát ověřila, jakou úctu k němu cítí lidé na jihu Čech, kteří s ním či s jeho předky mají osobní zkušenost. Přála bych si znovu zažít ten pocit, že se můžeme svým prezidentem chlubit, mít ho rádi a vážit si ho.“ Díky, zdraví Alena Binterová

Více na www.okolotrebone.cz, kde je v příloze článek z archivu ČTK o jihočeských kořenech Karla Schwarzenberga (kvůli backgroundu i souvislostem).

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Třeboňští muzikanti upozorní, že se blíží Dny D - TZ, id: 8509 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 22.01.2013