Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Trubači opět v Chlumu u Třeboně – léto 2012

Pozvánka na koncerty trubačů, které se konají v rámci dnes již tradičního Letního kurzu mysliveckých trubačů. Kurz proběhne od 4. do 11. srpna 2012 v Základní škole v Chlumu u Třeboně a jeho součástí budou jako vždy veřejná vystoupení v Chlumu a jeho blízkém okolí.

Srdečně vás tedy zveme na veřejná vystoupení v těchto termínech:

 • 7. 8. úterý
  • 20:00 lampiónový průvod Chlumem, začátek u kostela, konec na ostrůvku
 • 8. 8. středa
  • 19:00 Cep
 • 9. 8. čtvrtek
  • 19:00 Jílovice
 • 10. 8. pátek
  • 18:30 Chlum u Třeboně, náměstí před kostelem a kostel
 • 11. 8. sobota

Pár slov ředitele Letního kurzu trubačů

Trubači opět v Chlumu – léto s fanfárou se blíží

Chlum láká každé léto rekreanty, výletníky a cyklisty, kteří zde mohou prožít své volné dny, odpočinout si od každodenního shonu a načerpat nové síly. Láká je sem hluboký les, rovné cesty, jako stvořené k cyklovýletům i pro malé děti a majestátní Hejtman. Před sedmi lety začala nová akce, za kterou každý srpen přijíždějí do Chlumu amatérští hudebníci z celé České republiky, letní trubačská škola. Na začátku stál náš nápad, nadšení organizátorů a ochota vedení obce přijmout novou myšlenku.

Dnes je Letní kurz trubačů (LKT) známou a vyhledávanou letní hudební školou, na kterou každoročně přijíždí více než sto trubačů. Letos jich bude historicky nejvíce. Sto padesát žen, dívek, dětí, jinochů, mužů i pamětníků a dvacet lektorek a lektorů přijede v sobotu 4. srpna na osmý ročník hudby, koncertů a radosti ze života. Chlumečtí občané a návštěvníci budou moci jejich umění slyšet na mnoha vystoupeních, která budou od 7. do 11. 8. na Třeboňsku.

Celá akce by nemohla existovat bez podpory obecního zastupitelstva, v čele se starostou panem Jiřím Hájkem a ředitele školy, Mgr. Luboše Němce. Obec nám poskytuje k realizaci LKT možnost výuky v místní ZŠ. Bez té by nebylo prakticky možné kurz uspořádat. Věřím ale, že tuto podporu obci a místním podnikatelům vracíme k jejich spokojenosti.

Kulturní program, který je součástí LKT, vzbuzuje značný ohlas. Po celý rok slýchám kladné reakce na naše koncerty a nesmírně si této chvály vážím. Naši trubači se do Chlumu těší také kvůli skvělému publiku a překrásné, srdečné atmosféře. Místní poskytovatelé služeb mají z trubačského týdne také radost. Náš kurz je rodinný, trubači sem nejezdí sami, ale vesměs si sebou přivážejí své blízké. 150 přihlášených přijíždí odhadem v průměru každý ještě s jednou osobou a k tomu připočtěme lektory. Kurz trvá sedm dní, každý zde bydlí, stravuje se, utrácí… Myslím, že místní poskytovatelé služeb si loveckou hudbu poslechnou s velikou chutí.

Přejeme všem krásné srpnové dny a budeme se moc těšit na setkávání při tónech lovecké hudby.

Petr Duda ředitel LKT

Pozvánka
na všechny srpnové akce do Chlumu u Třeboně.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Trubači opět v Chlumu u Třeboně – léto 2012 , id: 8239 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 30.07.2012