Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Ultrazvuk

Ultrazvuk je procedura, která využívá elektrickou energii vysokofrekvenčních proudů; tato energie je zde konvertovaná na energii mechanickou a tepelnou.

Popis procedury

Ultrazvuk je jednou větou mechanické vlnění hmotného prostředí (zvuk) s frekvencí vyšší než je možné zachytit lidským uchem.

Při vlastním provedení procedury terapeut lehce přejíždí aplikační hlavicí přes postiženou oblast těla, kontakt hlavice přístroje s tkání musí být vždy udržován kontaktním médiem (parafínový olej nebo vodivý gel).

Účinek procedury

Léčebný účinek spočívá v mikromasáži tkání vzniklým mechanickým vlněním, které se šíří do organismu. V zásadě se ultrazvuk aplikuje buď do místa bolesti nebo v dráze nervu.

Ultrazvuk zlepšuje prokrvení a výživu tkání; má výrazný spasmolytický (uvolňuje křeče) a analgetický (utišuje bolest) účinek. Doporučuje se u poúrazových stavů, chronických zánětlivých onemocnění kloubů a dalších degenerativních onemocnění.

Procedura ultrazvuk v třeboňských lázní

Ultrazvuk jako lázeňskou proceduru najdete v nabídce obou lázeňských domů v Třeboni – Bertiny lázně a Lázně Aurora. Proceduru je možné absolvovat pouze podle ordinace lékaře, který předepisuje intenzitu ultrazvuku, dobu trvání a místo aplikace.

Další využití ultrazvuku

Ultrazvuk se využívá v medicíně nejen jako léčebná procedura, ale také jako jedna z metod vyšetření lidského těla, konkrétně jeho vnitřních orgánů (tzv. ultrasonografie).

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Ultrazvuk, id: 6198 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 27.03.2009
Autor: Marie Košinová