Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Václav Hudeček s orchestrem

Dne 20. července 2015 v Třeboni vystoupí Václav Hudeček s komorním orchestren Musica Lucius Praga. Koncert bude v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Začátek ve 20 hodin.

Sólisté:

Václav Hudeček – housle
Miroslav Vilímec – housle
Anton Čonka – housle

Program:

  • J. S. Bach, Antonio Vivaldi, Luigi Boccherini, Pavel J. Vejvanovský

Vstupenky na Hudečka budou v dostatečném množství i na místě.

Koncert je součásti festivalu Okolo Třeboně 2015. Seznamte se s kompletním celoročním programem festivalu Okolo Třeboně 2015.

Videopozvánka

Václav Hudeček a Třeboň

Na své vystoupení si Václav Hudeček přizval jako hosty dva houslisty: mladého absolventa Hudečkovy luhačovické akademie Antona Čonka a koncertního mistra České filharmonie Miroslava Vilímce.

„Vzhledem k tomu, že se náš koncert tentokrát koná v kostele, vybrali jsme barokní muziku, která se do tohoto prostředí nejvíc hodí,“ řekl Václav Hudeček.

Ten už je v Třeboni jako doma. Hrál na zámku, ve Schwarzenberské hrobce i v divadle – a pokaždé potkává vnímavé publikum. „Třeboň je nádherné město a lidé zde umí hudbu poslouchat. Mám to tady už zmapované, jen v kostele jsem dosud nehrál, proto se tam velmi těším. Prožil jsem v jižních Čechách své dětství 
a podobné vazby má i moje žena, takže k tomu kraji máme citový vztah. Jsme zkrátka Jihočechofilové,“ označil sebe i svou manželku.

Se souborem Musica Lucis Praga spolupracuje často, spojuje je pohled na hudbu a sdílená radost z ní. Soubor tvoří muzikanti z České filharmonie a Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

(Zdroj: ceskobudejovic­ky.denik.cz)

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Václav Hudeček s orchestrem, id: 9606 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 17.07.2015
Autor: Marie Košinová