Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Velikonoční mystérium - koncert souboru Karmína

Pozvánka do Třeboně na sváteční velikonoční koncert souboru Karmína. Koncert bude v pátek 25. dubna 2014 v kostele sv. Jiljí a Panny Marie Královny. Začátek v 19.30 hodin.

Karmína: Velikonoční mystérium

Soubor KarmínaVelikonoce jsou širokou křesťanskou veřejností považovány za nejdůležitější svátky v roce.

Soubor Karmína se s tímto názorem ztotožňuje. Umělecký vedoucí Miroslav Sekáč sestavil program plně respektující církevní zvyklosti, který zabrousí i do starších lidových tradic, bez nichž si období Velikonoc těžko dokážeme představit.

Posluchači se přístupnou formou seznamují s církevními obyčeji v Čechách prostřednictvím osobitě upravených duchovních písní a prostřednictvím průvodního slova.

Vokálně-instrumentální soubor Karmína vznikl v Praze v roce 1993 z dřívějšího Souboru starých lidových nástrojů. Jeho členové jsou většinou mladí absolventi pražské konzervatoře. Mnozí se úspěšně věnují pedagogické práci nebo vedle Karmíny působí v jiných hudebních tělesech či jako sólisté, někteří ještě dále studují.

Všechny však spojuje zájem o interpretaci české historické hudby, ať už duchovní, světské, nebo lidové, a každý ovládá hru na několik dobových nástrojů. Soubor spolupracuje s FOK,s médii, natočil řadu CD a mnohokrát reprezentoval naši vlast na významných akcích doma i v zahraničí. Kromě evropských zemí vystupoval též v Kanadě, USA, JAR, Namibii a v Japonsku.

Vstupenky jsou již nyní v předprodeji

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Velikonoční mystérium - koncert souboru Karmína, id: 9110 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 23.02.2014