Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výlov Rožmberka 2016

Pozvánka na Třeboňsko na slavnostní výlov největšího českého rybníka Rožmberk. Již známe termín:

14. – 16. října 2016 

Výlov Rožmberka, tzv. jihočeského moře, je vždy obrovskou rybářskou událostí, a to nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny milovníky podzimních výlovů a zádumčivé podzimní třeboňské krajiny vůbec.

Rožmberk a okolí je krásné v každé roční době, ale o výlovu jde navíc o zážitek být u výlovu online, a proto není divu, že v posledních letech na hráz Rožmberka v době výlovu zavítají desetitisíce lidí.

K programu výlovu

Výlov bude probíhat tradičním způsobem. Začne vždy ráno v 7 hodin prvním zátahem. Následuje třídění, vážení, nakládání... A druhý zátah?  Bývá kolem jedenácté hodiny.

Návštěvníci uvidí nejen tradiční rybářské řemeslo při výlovu v praxi, ale také ochutnají rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. děti si zasoutěží a  ani domů se nepojede s prázdnou, neboť  samozřejmostí je prodej živých ryb přímo u hráze a za zajímavou cenu. 

Ptáte se který den je nejvhodnější na návštěvu?

  • Rožmberk se loví od pátku do neděle. Po všechny tyto tři dny je program stejný: začátek vlastního výlovu vždy v 7 hodin a konec v cca 15 hodin, soutěže a program pro děti v dětském koutku, muzeum rybářství, bohatá gastronomie včetně řízků od třeboňských baštýřek, možnost zachytat si na udici, prodej živých ryb.
  • Program se bude trochu odlišovat dle návštěvy vzácných hostů. Např. účast přislíbil pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan; ten se zřejmě objeví až v sobotu a možná v neděli...

K programu výlovu Rožmberka vydala společnost Rybářství Třeboň tiskovu zprávu.

Jak na výlov?

Pokud pojedete autem, říďte se pokyny a cedulami. Parkování na Rožmberku bude označeno šipkami a řízeno lidmi od Rybářství Třeboň a.s., kteří vás navedou na parkovací místo. Bude se jezdit přes vesnici Lužnici.

Na Rožmberk se dá také pohodlně přijet na kole, např. po cyklostezce z Třeboně přes Břilice a Přeseku. Doporučujeme také možnost přijet vlakem do zastávky Lužnice a dojít si na hráz krátkou procházkou.  

Tip Třeboňska.cz:

K pozvánce přikládáme ohlédnutí z loňského výlovu ve fotoalbu Výlov Rožmberka 2015.

Kromě tohoto slavnostního výlovu se můžete na podzim 2016 podívat i na další podzimní výlovy 2016, které jsou určeny pro nejširší veřejnost, kde rybáři s návštěvníky počítají. 

Fotografie z výlovu Rožmberka 2016

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 04.09. 2016 14:06

Aleš Kratochvíl 04.09. 2016 14:06 Odpovědět
Dobrý den
Výlov rybníka Rožumberk bude i v roce 2016? Není to omyl, když probíhal i v roce 2015? Tržní ryba přeci za rok v rybníku nedoroste, toto příroda ani umělý odchov nedokáže!

Konec výpisu článku Výlov Rožmberka 2016, id: 10490 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 10.02.2016
Autor: Marie Košinová