Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výlov rybníka Bošilec 2005

Ve dnech 7. – 11. listopadu 2005 probíhal výlov na rybníku Bošilec. Tento rybník se nachází nedaleko města Lomnice nad Lužnicí ve vesnici Bošilec, která je známá písničkou o Bošileckém mostku. Patří mezi nejstarší rybníky Třeboňska (jeho vznik se datuje k polovině 14. století).

Navštívili jsme výlov, který se konal v úterý 8. listopadu. Celé dopoledne od časných ranních hodin nás doprovázela mlha a sychravé počasí, které dodávalo samotnému výlovu kouzelnou, téměř strašidelnou atmosféru. Výlov začal v 7 hodin ráno prvním zátahem. Od této chvíle odjíždělo od rybníka jedno nákladní auto za druhým. Auta byla až po okraj naložena nákladem kaprů (převážně lysců), amurů, tolstolobiků, candátů, štik, sumců a cejnů. Přes tvrzení rybářů, že ryby nejsou starší 4 let, dosahovali některé z nich skutečně obrovských rozměrů (pro nás jako laiky.

K dispozici byl i stánek s občerstvením, který nabízel téměř výhradně rybí speciality (např. rybí polévka byla skutečně výborná) a dále stánek Rybářství Třeboň, ve kterém byla možnost si čerstvě vylovené ryby za výhodné ceny ihned zakoupit.

Atmosféru dotvářela místní kapela, která zpříjemňovala čas nejen přítomným místním obyvatelům a návštěvníkům, ale i samotným rybářům.

Všem můžeme tento neobyčejný zážitek, kterým výlov rybníka určitě je, vřele doporučit. 

Další fotografie naleznete v naší fotoga­lerii

Nenechte si ujít další výlovy, přečtěte si náš článek „Výlovy rybníků podzim 2005

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 09.11. 2005 10:25

buna 09.11. 2005 10:25 Odpovědět
Jelikož jsem doposud na žádném výlovu rybníka nebyla, tak to byl pro mně skutečně parádní zážitek. Takových ryb na hromadě jsem v životě neviděla... a některé ryby byly pořádní mackové! :-))
Konečně jsem se naučila rozeznávat rozdíly mezi jednotlivými druhy ryb a teď už snad rozeznám kapra od amura a tolstolobika :-)
Hlavně se pořádně teple oblečte... doporučuji na zahřátí aspoň jeden grog :-)
A nezapomeňte ochutnat i nějakou tu rybí specialitku... jsou fakt mňamózní :-)

Konec výpisu článku Výlov rybníka Bošilec 2005, id: 5624 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 9.11.2005
Autor: Marie Košinová