Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výlov rybníka Rožmberk 2012

Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na druhý říjnový víkend, tj. na dny 12. – 14. října 2012.

Výlov Rožmberka – plakátPříjměte pozvánku společnosti Rybářství Třeboň a.s. a příjďte se v tyto dny projít po hrázi rybníka Rožmberk a okusit atmosféru podzimních výlovů.

Rybářství Třeboň na výlovu předvede vrchol tradičního rybářského řemesla – zátahy a vlastní výlovy; vylovené ryby budou v prodeji na několika místech.

Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, vino a burčák ze Znovínu Znojmo, pivo Bohemia Regent, a doprovodný program. Samozřejmostí je prodej živých ryb.

Pozvánka na podzimní výlovy 2012 na Třeboňsku

Jak se loví Rožmberk?

Rybník Rožmberk se stejně jako drtivá většina chovných rybníků na Třeboňsku – loví jednou za dva roky. Nabízíme foto- a video-ohlédnutí za výlovem 2010:

Komentáře
Celkem 16 komentářů, poslední přidán 06.11. 2013 12:49

Laďka 27.09. 2012 11:53 Odpovědět
Už mám nahlášenou dovolenou na výlov jen aby vyšlo počasí
Štěpánka Křížová 03.10. 2012 20:56 Odpovědět
To mi povídejte,jedeme na ty dobroty až z Krkonoš.
Olina 04.10. 2012 19:59 Odpovědět
My až ze Sivic od Brna!!
Jiri 09.10. 2012 10:57 Odpovědět
Dobry den pratele Petrova cechu.S velkou uctou se sklanim pred Jakubem Krcinem to byl rybnikar Genius.V dnesni dobe by toto dilo vytvarely nasi stavbari cca 50 let a mozna i dele.Jako kazdorocne se tesime na prijemnou atmosveru a hlavne na prijemne jihocechy.Prejeme pohodu krasnou rybu pocasi at se Vam dari.Horakovi Praha.Tento E-mail muzete zverejnit.
tomas 10.10. 2012 23:27 Odpovědět
dobry den,
je na netu program vylovu na vikend?
Ing. Marie Košinová 12.10. 2012 09:07 Odpovědět
Dobrý den,
programem třídenního výlovu Rožmberka je hlavně výlov a s tím související ukázka rybářského řemesla v praci. Tradicí je i velká prezentace třeboňské rybářské školy + výstava živých ryb. U Rožmberka na nás dále čeká velká gastronomická nabídka s Třeboňským kaprem a dalšími sladkovodními rybami, pivo Regent, víno a burčák Znovínu Znojmo; nebude chybět nabídka „nerybích“ specialit, nealkoholické nápoje. Po všechny tři dny nám bude připravovat (i s komentářemú) sladkovodní ryby i známý kuchař Petr Stupka a další kuchaři – specialisté na ryby. Pro děti jsou připravené tématické soutěže, včetně lovu ryb na udici (v bazénku) a poznávání ryb. Rybářství Třeboň zde má pro děti připravené i odměny v podobě drobných upomínkových předmětů a barevný balonek s jak jinak než kaprem. Samozřejmostí je prodej živých ryb; vždyť kdo by si nechtěl odnést rybu z největšího českého rybníka? Živou rybu v době výlovu pořídíte i na sádkách Šaloun Lomnice a sádky Třeboň. (pá, so, ne: otevřeno 8 – 16 hodin).
Marcela 12.10. 2012 09:20 Odpovědět
Letos jedu poprvé,jen nevím zda opravdu v 7:00 vše začne. Jedu až z Liberce a tak nechcí aby mě rodina ukamenovala že jsme vyjeli moc brzy.Šance na dovolenou nebyla tak to řešíme výjezdem v sobotu ráno.Můj názor je, že ráno je to asi nejkrásnější, zima,mlha a vše kolem.Má rodina zase tvrdí že nikdy nic nezačne tak jak má.
Ještě bych se chtěla zeptat jestli se prodávají jen živé ryby. Moc děkuji za odpověď. Marcela Liberec
Martina 12.10. 2012 13:44 Odpovědět
Dobrý den, měla by jsem otázku ohledně výlovu rybníka Rožumberk. Chtěli by jsme tam jet, ale nevím, kam přesně můžeme jet, kde je hlavní program – jestli do Staré Hlíny nebo na hráz směrem na Lomnici nad Lužnicí – loňský rok jsme byli na výlovu rybníka Bezdrev a přes hodinu jsme hledali místo výlovu :-( A je možné zaparkovat někde blíže? Jde mi o to, že jsem na konci 9.měsíce těhotenství a nejsem si jistá, kolik toho ujdu, aby to nedopadlo tak, že bych obcházela půl rybníka a jela pak do porodnice :-) Mnohokrát děkuji Martina
Marie Košinová, Trebonsko.cz 12.10. 2012 22:16 Odpovědět
Dobrý den,
k výlovu se letos dostanete z obce Lužnice; cesta je označená a slouží v tyto dny jako jednosměrka; projedete kolem sádek Rožmberk, a zde vás navedou na parkovací místo. Z místa výlovu budete pokračovat v jednosměrce, která vás přivede ke křižovatce se směry Lomnice, Třeboň, Přeseka.
Mary 13.10. 2012 13:04 Odpovědět
Právě jsme se vrátili, a už nikdy. 3/4 hod ve frontě autem (totální zácpa), pak 1/2 hodiny pěšky k rybníku, kde se nic nedělo. Koupili jsme dva kapry a nějaké pstruhy a jeli domů. Fronty jak na Václaváku, tisíce lidí, atmosféra výlovu nikde.
Patrik 14.10. 2012 21:44 Odpovědět
Dobrý den,
v sobotu jsem na hrázi Rožmberku, při sledování výlovu, ztratil snubní prsten. Moc prosím o informaci, kdyby se nalezl. (tel. 736 209 136).
matoušková jana 15.10. 2012 08:59 Odpovědět
Byli jsme na výlovu, nádhera,nemělo to chybu,děkujeme za krásný zážitek.Zdravíme do Třeboně.
Falknovák 15.10. 2012 23:23 Odpovědět
Chodil jsem na výlovy v Třeboni před padesáti lety jako kluk, lítali jsme v blátě, domů donesli ve svetrech zabalený bělice či plotice či jiné ryby,které nám strejdové rybáři dali. V roce 2012 jedu z Karlovarska, abych stál již od Třeboně v nesmyslné frontě, kde mi na dotazy žádný z pomahačů a chráničů neumí říct nic jiného než „pokračujte“ (nevím kam), abych se z Veselí provlékal uličkou mezi odstavenými auty stejných zoufalců jako já,dýmajícími náklaďáky rybářů,doplněnou zástupy nešťastných chodců s dětmi,pejsky a kočárky a po hodině dojel k hrázi, kde neinformován odstavím auto před budovou sádek pod hrází. Totálně komerční zážitek ze stánků nechám za sebou a věnuji se koncertu mistrů rybářského řemesla při výlovu a pohledům na fantastickou scenerii naší rybnikářské veličiny. Končím nákupem kaprů v Supermarketry­bárně, ale asi to při anoncované třicetitisícové návštěvě jinak nejde a hladce vyjíždím kolem poloprázdných parkovišť o kterých jsem ani já ani všichni odstavení kolem silničky z Veselí a příjezdových cest neměli ani tušení. Škoda, možná že opačný směr pohybu kolony by tyto problémy vyřešil. Tak třeba příště. To už ale nepojedu. Děkuji Sluníčku, Krčínovi a Třeboňským rybářům.
PICture 17.10. 2012 22:49 Odpovědět
Dobrý den, jako každý rok jsem se zúčastnil výlovu rybníka v okolí Třeboně. Moje pocity jsou velmi smíšené až smutné.Rok od roku nám výlovy víc a víc připomínají komerční svět kolem nás. Nemá to s romantikou klukovských vzpomínek nic společného. Organizace pro návštěvníky naprosto zoufalá. Od možnosti zaparkovat auto, přes občerstvení na hrázi po nákup ryb. Všude obrovské množství namačkaných lidí, ve stánkách amatérská a neprofesionální obsluha. Hodinové fronty. Reklama byla v televizi,rádiu a nevím, kde ještě všude,ale zvládnutí akce od pořadatelů naprosto zoufalé. Už nikdy více něco podobného nechci zažít. Je mi z toho smutno.
Jediné poděkování patří rybářům, kteří odváděli svou namáhavou práci jako vždy perfektně.
Ovšem organizace celého víkendu naprosto zoufalá.
Možná i toto je obraz a odraz dnešní doby. Možná je symbolika v tom, že ten samý víkend se konaly volby do zastupitelstev krajů.To,jak neslavně dopadly si budeme ještě dlouho připomínat.
PICture
Ing. Marie Košinová, šéfredaktorka webu 18.10. 2012 11:46 Odpovědět
Dobrý den,
Na výlov Rožmberka přišla řada komentářů, některé jsou pochvalné, některé kritické, z některých je znát nadšení, z jiných nostalgie … Za komentáře děkujeme.
Rozličné názory a komentáře jsou – vzhledem k počtu návštěvníků výlovu – asi pochopitelné, neboť výlov Rožmberka 2012 navštívilo podle odhadů celkem více než 40 000 lidí, z toho jen v sobotu jich přijelo asi 25 tisíc.
Proto radíme: máte-li rádi romantiku a méně lidí na hrázi, přijeďte příště na výlov v pracovní den, a zažijte kouzlo podzimního výlovu bez front a s pohodovým parkováním. Toto platilo i o výlovu Rožmberka v pátek 12. října. Připomínáme, že ostatní výlovy rybníků, včetně výlovu třeboňského rybníku Svět, se budou lovit v pracovní dny a jste na ně též třeboňskými rybáři zváni.
Jana Vimrova 06.11. 2013 12:49 Odpovědět
Byla u Vás někdy vylovena VIZA velká a jaká velikost děkuji

Konec výpisu článku Výlov rybníka Rožmberk 2012, id: 7949 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 23.08.2012
Autor: Marie Košinová