Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výstava obrazů Františka Dryjeho

Pozvánka do Suchdola nad Lužnicí na výstavu obrazů suchdolského rodáka pana Františka Dryjeho (1920-2005), která zde bude k vidění od 4. července 2016 .

František Dryje - Výstava obrazů

Výstava bude v prostorách místní školy. Přístupná bude každý den v provozní době Infocentra ve vestibulu Základní školy T. G. Masaryka v Suchdole nad Lužnicí.

Potrvá do 24. července.

Pozvánka na vernisáž 4. července v  16 hodin ve vestibulu školy. 

  • Přivítání: Luboš Hešík - starosta města, Jan Kronika - místostarosta
  • Úvodní slovo: František Dryje (Básník, prozaik a esejista. Narodil se 9. října 1951 v Praze. Po maturitě na Střední všeobecně vzdělávací škole v Třeboni vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 1979 je členem Skupiny českých a slovenských surrealistů. Od roku 1994 šéfredaktorem surrealistické revue Analogon. Řídí Edici Analogonu v níž vycházejí básnické, prozaické a esejistické texty členů skupiny. Žije v Praze.)
  • Hudební doprovod: Lenka a Anička Cvrčkovy, vynikající mladé hudebnice
  • Malé občerstvení 

Velké poděkování patří potomkům malíře F. Dryjeho - JUDr. Marii Šubrtové a JUDr. Františkovi Dryjemu  za vstřícnost při výběru obrazů a laskavé přijetí.

Všechny obrazy na výstavě nebudou zasazeny ve zlatém rámu, tak jak to vidíte na pozvánce. Některé budou dle možností vystaveny ve stojanech bez lištování. Ale v našich srdcích jsou malířem viděné a namalované krajiny rámované více než zlatem.

Pořádá: Město Suchdol nad Lužnicí

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Výstava obrazů Františka Dryjeho, id: 10710 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 29.06.2016
Autor: Marie Košinová