Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Waldviertel - oblast kamenů

Navštivte při svém pobytu na Třeboňsku přilehlý rakouský Waldviertel. Hned za hranicemi, nedaleko Gmündu a Schremsu, najdete například Národní park Blockheide Eibenstein. V něm se nacházejí různé druhy a formy obrovských kamenů, spojených s místními pověstmi.

Většinou se jedná o zvětralé horniny žuly nebo ruly, které vyčnívají ze země (například kámen zvaný Ďáblův chléb), či stojí nahnuti, jakoby ohrožující své obdivovatele, (například Francouzský kámen Kámen kyvadlový). Pohodlně usadit se můžete do tzv. Šumařova kamene a pokud by to přece jen nestačilo, objevte tajemství Kamenné pyramidy. 

Oblast je tvořena nejen žulovými masivy, ale svou flórou a chladným klimatem připomíná krajinu, kterou nalezneme tisíce kilometrů severně. Pověst vypráví o ďáblu, který se pokusil sebrat víru místnímu obyvatelstvu tím, že zničil úrodu a poté nabídl starostovi pomoc, při které slíbil, že přemění všechny kameny v oblasti v chléb. Nebe však nehodlalo přihlížet. Když ďábel proměnil první kámen v chléb a kus z něj odkrojil, proměnil se chléb opět v kámen. Ďábel s nepořízenou odkráčel. Kamenný chléb však po něm zůstal.

Více informací na www.blockheide.at

 

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Waldviertel - oblast kamenů, id: 5760 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2011