Z Třeboně na kole k Rožmberku - fotoalbum
Pro návštěvníky Třeboňska je snad téměř povinností podívat se k největšímu třeboňskému (a zároveň největšímu českému) rybníku Rožmberku. Pro návštěvníky Třeboně se doslova nabízí vylet k Rožmberku na kole, a to po značené naučné stezce Rožmberk.
V roce 2016 jsme si tuto trasu k Rožmberku projeli i my, z redakce Třeboňska.cz, a zfotodokumentovali ji. Vyjeli jsme od hráze Světa, ujeli jsme celkem 23 kilometrů, a protože jsme se zastavili cestou na malé občerstvení ve Staré Hlíně, trval nám výlet necelé dvě hodiny. Cestou jsme také pořizovali následující fotodokumentaci.
Mohlo by vás zajímat:
- trasa je nenáročná, je vhodná i pro větší děti
- tip nejen pro rodiny s dětmi: nejen vzhledem k t.č. uzávěrce mostu u Staré Hlíny a objížďce, stojí za úvahu na Rožmberku se otočit a vrátit do Třeboně po stejné trase. Důležité je otočku udělat až na hrázi Rožmberka :-).
Mapa kolem Rožmberka:
Kategorie: , zveřejněn: 18.08.2016
Autor: Marie Košinová
- Charakteristika Třeboňska
- Kulturní památky
- Historie Třeboňska
- Krajina a příroda
- Infocentra
- Fotky Třeboňsko
- Obce na Třeboňsku
- Ubytování Třeboňsko
Nové komentáře
Karel Hanzlik
21.06.2026 V 10:00:51
Cesta kolem Světa - veteráni v Chlumu u Tř.
Dobrý den,kde je možné se zaregistrovat? Dekuji
Alena
21.06.2026 V 9:04:58
Dobrý den, je u Vás možné ubytování i s pejskem? Děkuji
Mario
03.06.2026 V 10:49:21
Guten Tag. Ich besuche das Café “Jadran” schon seit 2006 immer, wenn ich in Wittingau bin. Es gab hier stets ein gutes Eis, einen guten Kaffee und schmackhafte Kuchen. Turan hat das Angebot und auch das Café permanent erweitert. Aus einem kleinen Raum neben dem Torbogen wurde ein Café mitten auf dem Hauptplatz mit einer Terrasse, auf der die Gäste ihr Eis, ihren Kaffee und Kuchen genießen können. Turan und Sohn sind gute Gastgeber und immer für ein Gespräch gut, wenn es die Zeit erlaubt. Meist ist es jedoch sehr voll. Ungeachtet dessen hält sich die Wartezeit bis zur Bestellung, zum Erhalt der Speisen und Getränke sowie bis zur Bezahlung in einem annehmbaren Rahmen. Ich wünsche Turan und seinem Team weiterhin alles Gute, viel Erfolg und immer genug Gäste im Café.

