Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Záchranná stanice Třeboň

Plakátek - Záchranná stanicePozvánka na exkurzi do záchranné stanice v Třeboni.

V Třeboni v objektu bývalých jatek (za autobusovým nádražím u trati) již několik let funguje stanice pro handicapované živočichy.

Výstavba nových boxů byla dokončena za pomocí společností Městské lesy a rybníky Třeboň a Rybářství Třeboň s r.o. během podzimu r. 2005. Nyní stanice disponuje pěti voliérami pro ptactvo a malé savce.

Český nadační fond pro vydru je zařazen mezi stanice pro dočasné umístění nalezených poraněných volně žijících živočichů. Nalezenému zvířeti je poskytnuta primární pomoc a v případě potřeby i veterinární ošetření. Jedinci takto ošetřeni jsou po určité době rekonvalescence vypuštěni zpět do volné přírody nebo v případě trvalého poškození a neschopnosti samostatné existence dál převezeni do okolních stanic pro handicapované živočichy, které poskytují takto postiženým jedincům možnost trvalého umístění a odbornou péči.

Exkurze pro veřejnost

Záchrannou stanici lze navštívit od pondělí do pátku v  aktuální otevírací době.

Přírodní učebna v Třeboni

Poblíž záchranné stanice pro divoká zvířata v Třeboni začala na jaře 2019 vznikat přírodní učebna. Na tvorbě se podílí  pracovníci stanici  společně s dobrovolníky. 

Jak zmínil ředitel stanice Jan Nový, nejdříve budou vysazeny staré odrůdy ovocných stromů a stovka keřů. Díky společnému úsilí zaměstnanců i brigádníků zde  začne vznikat také louka pro hmyz, tůňka pro obojživelníky nebo broukoviště.
 

Přírodní učebna poslouží jako útočiště živočichů a také ke vzdělávání dětí i dospělých. 

 

Kontakty na stanici:
Služby ve stanici jsou zajištěny každý všední den včetně víkendů od 08:00 do 22:00 h. Kontakt do záchranné stanice ve všední den i o víkendu je na telefonním čísle: 384 722 088, které by mělo být v případě nepřítomnosti přesměrováno na službu konajícího zaměstnance, případně na mobilním čísle: 739 233 081 (Marie Kameníková – všední dny).

Komentáře
Celkem 6 komentářů, poslední přidán 25.11. 2018 09:29

Štěpánka 18.05. 2011 18:24 Odpovědět
Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Dneska jsem byla vevčit svého psa a uviděla jsem na zemi Netopýra,myslím,že se jedná o Netopýra Stromového.Přinesla jsem si černý kyblík a opatrně jsem ho gumovou rukavicí dala do kýbla.Nejevil žádně známky dehydratace,když jsem přišla domů,tak jsem mu injekční stříkačkou dala pít,napil se,poté jsem si do pinzety brouka a také ho snědl.Ale,když jsem se na něj lépe podívala,tak jsem zjistila,že má roztržené křídlo a nemůže létat.Rána je již zacelená,takže je to nejspíše starší zranění.Chtěla bych se zeptat co mám dělat,jinak je dle mého stabilizovaný,mám ho v tmavé krabici s travnatou podestýlkou a každé 2 hodiny mu chodí dávat jíst a pít,proto bych se chtěla zeptat,jestli by se pro něj nenašlo alespoň jedno místo.
Velice děkuji za odpověď.
Vladimír Novák 12.01. 2013 10:51 Odpovědět
Dobrý den,
jsem chovatelem plodo a hmyzožravých exotických ptáků. Mj. mám doma samečka malého druhu zoborožce (toko rudozobý) s hendikepem nožky ( nevhodný pro chov). Můžu vám ho věnovat nebo se zabýváte pouze eurofaunou? Co se potravy týče, toko je zvyklý na drobné kočičí granule, občas trocha hmyzu (sarančata, cvrčci, mouční červi) nebo kousek syrového kuřecího masa (krmím kuřecí srdíčka) a trocha běžného ovoce (jablka, hrušky, bobuloviny). Pták je velikosti cca naší straky, polokrotký. Přes léto je chovám ve venkovních voliérách, přes zimu ve sklepní místnosti v klecích při teplotě cca +10 -+12 stupňů.
S pozdravem Novák – Chlum u Třeboně
marta Sedláková 06.04. 2014 13:24 Odpovědět
Dobrý den.Před naším domem přes silnici na svahu bylo
velké mraveniště u lampy.Soused ho převezl na jiné místo, ale mravenci se vracejí zpět.Musí překonávat zátarasy, které jim líčí sousedé.Je mi jich líto. Co s tím udělat? Děkuji.
I.Koudelkova 20.07. 2014 18:43 Odpovědět
Dobry den, v sobotu 19.7. ve vecernich hodinach jsme hlasili na mestskou policii nalez zranene kachny na brehu rybnika Svet. Policie ji odvezla k Vam, mohu se prosim zeptat, jak to s ni vypada ? Dekuji I.Koudelkova
MILUSE LINKOVA 12.08. 2014 18:25 Odpovědět
DOBRY DEN DNES 12.8.2014 RANO MOJE DVE ROCNI KOTATA NAPADLA SAMICI KOSA VYTRHALI JI ZADNI PIRKA NEMUZE LETAT NA JEDNO KRIDLO NAPADA DALA JSEM JI ZATIM DO KLECE PRIDALA VODU VE ZVERIMEXU PORADILI CERVY TY OVSEM NECHCE SEHNALA JSEM ZIZALY DALA SI JEDNU CHTELA BYCH PORADIT JAK MAM POSTUPOVAT DALE ABYCH JI POMOHLA MOC DEKUJI LINKOVA
Plocková 25.11. 2018 09:29 Odpovědět
Dobrý den,

syn se ve škole zapojil do Vaší sbírky na záchrannou stanici (prodej odznáčků). Chtěla jsem se zeptat, kdy a jak Vám lze vybrané peníze předat a vyzvednout si odznáčky?

děkuji za odpověď

Plocková

Konec výpisu článku Záchranná stanice Třeboň, id: 7050 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 21.03.2019
Autor: Marie Košinová