Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Začínáme vázat

Prostřednictvím těchto řádek bych vám rád objasnil termín vázání mušek, což je vytváření umělých napodobenin skutečného hmyzu, mnohdy lepších a věrohodnějších než samotný originál!

Abychom mohly začít vázat, potřebujeme pár základních atributů ke kterým patří – svěráček, dvě „bobiny“ (velkou a malou), malé ostré nůžky, pinzetu, svorku na peříčka (můžeme použít malý peán), jehlu, pilníček, suchý zip na rozčesávání chloupků mušek, lak nebo jiné lepidlo na zakončování (ne Herkules na dřevo!). Dále pak kohoutí skalpy. Pro začátek plně postačí základní barvy – černá, hnědá a bílá. Uzdu své fantazii barev můžete popustit při výběru „dabingů“ na tělíčka ( od černé, olivové, hnědé až po růžovou prostě, co vás napadne). K tomu přidáme ještě nejrůznější druhy per, jako je peří z páva, bažanta, CDC peří z divokých kachen, ale i to, co najdeme na procházce kolem vody (většinou peří z různých dravců – jestřáb, krahujec a pod.), srst ze srnčí zvěře, vysoké, černé a pod., různé druhy barevných lametek, o různých průměrech, na kroužkování (lze použít i třásně z vánočního stromečku).
Nezapomeneme na speciální dvou mikrovláknové vázací nitě rozmanitých barev a olověné drátky , různé tloušťky. A na závěr ještě hřbítky na těla blešivců, chrostíků a nymf.

Než začneme vázat, je třeba mít na paměti, že každý materiál se ve vodě chová jinak, má jiné plovací a potápivé vlastnosti. Ale nebojte se experimentovat a míchat a míchat! Tudy totiž kolikrát vede ta správná cesta k úspěchu!

Článek byl napsán ve spolupráci s SOU Rybářské v Třeboni.


Autor článku: Jan Mandelíček

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Začínáme vázat, id: 5646 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 12.12.2005