Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Zavírání plavecké sezóny (nejen) s Pavlem Barnášem - TZ

Pozvánka do Třeboně na tradiční zářijové Zavírání plavecké sezóny 2018. A protože je akce již za dveřmi, pořadatel - agentura Bárny - vydal následující tiskovou zprávu.

Třeboňsko je mediálním partnerem festivalu a zprávu přináší v plném znění:

Pavel Barnáš se představí v Třeboni jako muzikant v hlavní roli

Tradiční akce Zavírání plavecké sezony nabídne letos v premiéře jeden mimořádný koncert – sólový projekt violoncellisty Pavla Barnáše, ředitele festivalu Okolo Třeboně, který už více než čtvrtstoletí pořádá v Třeboni různé hudební akce. Tentokrát se v SOBOTU 8. ZÁŘÍ od 19 hodin ve Schwarzenberské hrobce představí se svými přáteli z hudebního světa. Bude to první samostatný koncert v jeho kariéře a díky tomu, že hrává se špičkovými orchestry, čeká publikum setkání s mnoha výbornými muzikanty a pečlivě vybraný repertoár.

„Chystáme řadu známých skladeb v netradičním podání violoncella, harfy, hoboje, dobra, kytary a zazní i zpěv. Vybrali jsme snadno stravitelnou klasiku, filmové melodie a písničky, které si může zazpívat i publikum,“ naznačuje Barnáš. Postupně s ním zahrají kytarista Josef Müller, který mu otevřel svět bigbeatu, Václav Matas spjatý s kapelou Divokej Bill, flétnový soubor Třeboňští pištci a také dvě kolegyně ze světa klasiky: hobojistka Jaroslava Tajanovská ze Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR), která se představí rovněž jako zpěvačka, a harfenistka Ivana Pokorná z orchestru Národního divadla.

Pavel Barnáš působí v SOČRu a příležitostně i v dalších hudebních uskupeních. Během své kariéry se na tuzemských i světových pódiích setkal s mnoha osobnostmi ze světa klasické i populární hudby. Do Třeboně už přivezl řadu špičkových muzikantů a s některými si při jejich vystoupeních zahrál jako host. Impuls k tomu, aby se nyní publiku představil v hlavní roli, dala ředitelka Hospicové péče sv. Kleofáše Petra Brychtová, když ho po letošní Noci kostelů poprosila, zda by produkoval charitativní koncert pro tuto obecně prospěšnou společnost. Účinkující vystupují bez nároku na honorář, proto Barnáš oslovil své přátele a rozhodl se být hlavním tahounem koncertu. „Ne všem se hodil daný termín, ale vstřícně zareagovalo víc muzikantů, než jsem čekal. Zahrajeme vždy něco společně a zároveň dám každému prostor, aby vystoupil sám za sebe,“ těší se organizátor.

 

Zavírání plavecké sezony se koná vždy na začátku září, její součástí bývá nedělní slavnost na plážích rybníka Svět a také velký koncert v pátek: tentokrát se v Divadle J. K. Tyla představí na koncertě Ve dvou tour  v PÁTEK 7. ZÁŘÍ od 20 hodin zpěvačka s nezaměnitelným sametovým hlasem Lenka Nová s klavírním doprovodem Petra Maláska.

 

NEDĚLE 9. ZÁŘÍ začne oblíbeným setkáním příznivců pruhovaných plavek na Pláži rybníka Svět ve 14 hodin s hudbou a další zábavou, vystoupí kapela Pánská šatna a písničkář Dušan Bitala s kapelou Jakodoma. Nebude chybět tradiční vážení členů spolku a kovář Standa Šutka vyrobí další kotvu pro charitativní aukci, jejíž výtěžek podpoří Hospicovou péči sv. Kleofáše.

Letošní novinkou bude přeprava účastníků z jedné strany rybníka na druhou, a to vláčkem, lodí a možná i letadlem. „Při této příležitosti změníme jízdní řády,“ těší se organizátor Pavel Barnáš.

Na protilehlé pláži Ostende začne v 16:30 slavnost, při níž členové spolku Žít Třeboní odhalí restaurovaný obraz Tomáše Paula, který už řadu let originálním způsobem zdobí vstup na pláž označovanou jako Lázně ducha. V posledních letech ale značně utrpěl povětrnostními vlivy. „S autorem obrazu jsme se dobře znali a když se v našich řadách objevili umělecky založení lidé, rozhodli jsme se obraz obnovit,“ vysvětlil Jan Čert Lukavský. Výtvarník Tomáš Paul se do Třeboně přestěhoval z Prahy a pláž Ostende měl ve velké oblibě - rád maloval veselé a poetické obrazy s motivy plavců a rekreantů, v čemž mu bylo toto místo příjemnou inspirací. Kapelu Pánská šatna doplní muzikanti z uskupení Los Alimentos a program vyvrcholí západem slunce, na který je z Ostende vždy nádherná podívaná.

Více na www.okolotrebone.cz.


Co dalšího pro nás festival Okolo Třeboně v Třeboni 2018  připravuje?

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Zavírání plavecké sezóny (nejen) s Pavlem Barnášem - TZ, id: 11874 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 5.09.2018
Autor: Marie Košinová