Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Zavírání plavecké sezony v Třeboni propojí hudbu s fotbalem

E-on Cup 2014Pozvánka do Třeboně o víkendu 5. a 6. září 2014 na koncert Radůzy (pátek 5.) a koncert Dary Rolins a Františka Nedvěda (sobota 6.).

Pořadatel – Agentura Bárny – k akci vydala tiskovu zprávu, kterou jako mediální partner akce nabízíme návštěvníkům Třeboňska.cz v plném znění.

Zavírání plavecké sezony v Třeboni propojí hudbu s fotbalem

Léto v Třeboni uzavře 5. a 6. září tradiční Zavírání plavecké sezony, které letos zamíchá žánry: nejprve nabídne koncert Radůzy a den poté velkou akci završenou vystoupením Dary Rolins a Františka Nedvěda. Agentura Bárny, která naplňuje kulturní program v Třeboni od začátku prázdnin, tím završí sérii akcí Okolo Třeboně, Léto v Třeboni a Zpátky do Třeboně.

Pátek bude komornější: v Divadle J. K. Tyla v pátek zazpívá a s kapelou zahraje Radůza. Dramaturg Pavel Barnáš ji několikrát lákal na festival Okolo Třeboně, protože třeboňští diváci ji mají rádi, ale Radůza upřednostňuje samostatné koncerty, proto se dohodli na termínu v závěru léta. V sobotu pozval do Třeboně Františka Nedvěda s kapelou. „Datum jeho koncertu jsme naplánovali dlouho dopředu a když jsme se pak dozvěděli, že bude Třeboň zrovna v té době hostit Velké finále fotbalového turnaje E.ON Junior Cup, rádi jsme s organizátory spojili síly a k této akci se přidali s kulturním programem,“ shrnuje organizátor festivalu Okolo Třeboně a souvisejících akcí Pavel Barnáš.

Vrchol jubilejního 10. ročníku turnaje E.ON Junior Cup s mezinárodní účastí, který se v Třeboni odehraje o víkendu 6. a 7. září, zpestří účast Patrika Bergera. Na návštěvníky nového sportovního areálu čekají nejen fotbalové zážitky, mohou se těšit na dva dny plné zábavy a energie. Sobotní kulturní program ve Sportovní hale nabídne hvězdy dvou různých hudebních žánrů. Doprovodné akce začnou v 18:30 a během večera vystoupí Dara Rolins a poté František Nedvěd. Výtěžek večera půjde na charitativní účely a podpoří tříletého Šimona z Třeboně, který trpí vadou sluchu, a také místní Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík.

Z bohatého programu si vybere každý. „Pro děti budeme mít skákací hrady, nafukovací fotbalové arény a mnoho dalších atrakcí z fotbalového parku,“ upřesnil sobotní nabídku Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Chybět nebude v sobotu ani exhibice nejlepších fotbalových freestylistů, v neděli pak dorazí patron projektu E.ON Rodinný fotbálek, bývalý český reprezentant Patrik Berger. „Všichni fanoušci Patrika Bergera tak budou mít jedinečnou příležitost získat jeho podpis nebo se s ním vyfotit,“ dodává Pagač.

Na rozdíl od minulých let se letos nekoná slavnostní zakončení plavecké sezony na třeboňské pláži Ostende. Někteří členové pořádajícího Spolku přátel pruhovaných plavek jsou totiž hubenější než loni a předseda spolku Vladimír Janíček chce zabránit, aby tato prestižní organizace kvůli tomu ztratila na vážnosti. Tu jí dodává právě součet hmotnosti jejích členů, přičemž tendence byla až doposud stále vzestupná. „Letos proto setkání odložíme, abychom nabrali kondici,“ vysvětlil ředitel. Pavel Barnáš plánuje, že příští rok oslaví koupání v Třeboni už začátkem léta, a to slavnostním otvíráním plavecké sezony, do kterého zapojí i další pláže.

Adresáti výtěžku sobotního koncertu v Třeboni:

  • Speciální i-pad pro Šimonka
    • Šimonkovi jsou tři roky, je z Třeboně, od října 2011 je v péči o.p.s. Raná péče Čechy, Centra pro dětský sluch Tamtam. Chlapeček se narodil extrémně brzy, má diagnostikovanou těžkou nedoslýchavost oboustranně a opoždění jemné i hrubé motoriky. Rozumově je na úrovni svého věku. Aktivní řeč se nicméně již několik měsíců prakticky nevyvíjí. Vzhledem k tomu odborníci centra rodičům navrhli rozvoj komunikace pomocí programů na i-padu s hlasovým výstupem (dítě tvoří slova a věty dotekem na obrázky či piktogramy na obrazovce a zařízení má hlasový výstup, který je srozumitelný i pro širší okolí). Právě proto, že Šimon nemá větší rozumové opoždění, je pro jeho další vývoj vybudování oboustranně srozumitelné komunikace klíčové. Rodiče se Šimonkovi maximálně věnují a podporují jeho rozvoj ve všech vývojových oblastech. Začali spolupracovat také s rehabilitačním oddělením nemocnice v Ostravě, kam rodina dojíždí na svoje náklady. Maminka je na mateřské dovolené. Péče rodiny je skvělá, Šimonek by vývojově pravděpodobně výrazně zaostával, nebýt celodenní stimulace a péče rodiny.
  • Příspěvek pro Hafíka
    • Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, o. s. je nestátní nezisková organizace, která vznikla v lednu roku 2001 v Třeboni. Sdružení se zabývá především praktikováním odborné canisterapie a dále vzděláváním a výcvikem canisterapeutických týmů (dobrovolníků se psem). Ke konci roku 2013 občanské sdružení evidovalo 49 akreditovaných dobrovolníků (58 canistera­peutických týmů: psovod + pes) a 17 týmů v přípravě. Sdružení Hafík v roce 2013 uskutečnilo či se podílelo na uskutečnění 71 jednorázových akcí, při nichž dobrovolníci pracovali s 1773 klienty, žáky, dětmi a zájemci o problematiku. Canisterapeutické týmy v průběhu roku pravidelně docházely za klienty do 40 zařízení po celé České republice a individuálně navštěvovaly 3 klienty.

Více na www.okolotrebone.cz a info@okolotrebone.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Zavírání plavecké sezony v Třeboni propojí hudbu s fotbalem, id: 9469 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 4.09.2014