Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Živý betlém 2015 v Třeboni

Živý Betlém BorovanyPozvánka do Třeboně na živý Betlém 2015. Známý vánoční příběh, který se odehrál v malé vesnici Galilee v Nazaretu před dvěma tisíci lety, odvyprávějí na Masarykově náměstí ve pondělí 21. prosince 2015 od 17 hodin Borovanští betlémáři.

V jednom z hlavních křesťanských míst ve Svaté zemi, v severoizraelském Nazarethu v údolí řeky Jordán, podle Nového zákona oznámil archanděl Gabriel Marii narození Ježíše Krista. Tento známý vánoční příběh odvyprávějí 21. prosince od 17 hodin na Masarykově náměstí Borovanští betlémáři. V opravdovém betlémě nebudou chybět hlavní protagonisté této biblické legendy – mladá Panna Marie, židovský tesař Josef a Ježíšek, ale ani andělé, pasáčci, tři králové a živá zvířata.

Vstup zdarma.

 

Pozvánka na Třeboňská adventní a vánoční zastavení 2015

Komentáře
Celkem 3 komentáře, poslední přidán 30.11. 2015 09:55

Josef 29.11. 2015 19:24 Odpovědět
Prosím, proč jsou kulturní akce uvedené na portálu TREBONSKO.CZ v kategorii KULTURA A SPORT řazeny bez ohledu na jejich datum konání?!!! Akce srpnové jsou zde uváděny vedle říjnových, proběhnuvší vedle dosud aktuálních,... - v uvedené kategorii je k dispozici ke dni 29.11.15 celkem 237 stránek (na 11. str.mě zájem o kulturní nabídku přestal bavit :-))) ). Děkuji.
Marie Košinová, šéfredaktorka 30.11. 2015 08:48 Odpovědět
Dobrý den, pane Josefe,
děkujeme za Vaši návštěvu portálu Třeboňsko.cz a za komentář.

Vašemu dotazu rozumíme; tuto otázku jsme při vzniku portálu řešili a diskutovali o ni. Seřazení v rubrice KULTURA A SPORT (a obdobně i v rubrice DIVADLA A KONCERTY aj.) dle datumu konání by mělo své opodstatnění, ale i nevýhody. Nerozhodli jsme se k tomuto řazení zvláště vzhledem k tomu, že události dle datumu máme již uvedeny přehledně v rubrice KALENDÁŘ AKCÍ. (//www.trebonsko.cz/prehled-akci-trebonsko)

V rubrice KULTURA A SPORT jsou uvedeny články dle datumu zveřejnění nového článku, popř. aktualizace staršího článku. Uživatelé webu jsou takto návštěvou této rubriky upozorňováni na zveřejnění nových pozvánek na akce a události Třeboňska.

PS. Jsme informační a turistický portál. A právě pro potenciální návštěvníky destinace Třeboňsko mohou být - nebojme se slova rozházené - pozvánky akce v KULTUŘE A SPORTU důvodem pro volbu termínu návštěvy či dovolené na Třeboňsku.
Josef 30.11. 2015 09:55 Odpovědět
Děkuji, kde tedy dohledám přehlednou nabídku akcí konaných POUZE v třebońském divadle v prosinci 2015? (Na základě vaší, zde dříve uvedené odpovědi - pro jiného tázajícího, jsem sekci KULTURA A SPORT, ev. DIVADLA A KONCERTY použil za zmíněným účelem - však nabídka je dle mého nepřehledná - nabízí akce nejen pro Třeboń a navíc nikoli chronologicky!).

Konec výpisu článku Živý betlém 2015 v Třeboni, id: 10366 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 27.11.2015
Autor: Marie Košinová