Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Znovínská vína řady Ledňáček říční v Třeboni

Sylvánské zelené Ledňáček říčníVšechny milovníky dobrých vín zveme do gastronomického areálu Pod Světem na znovínská vína s Ledňáčkem!

Znovín Znojmo připravil pro rok 2015 dva druhy přívlastkových vín řady Ledňáček říční ze sklizně roku 2014. Jedná se o přívlastková vína – pozdní sběry:

Veltlínské zelené; suché víno z viniční tratě Kokusové hory, vinařská obec Petrovice
Sylvánské zelenéTato vína rozšířily nabídku vín Znovínu Znojmo v Pěšárně – Restauraci a Vinárně a jsou samozřejmě k dostání i ve Vinotéce Radka.

Ledňáček Pod SvětemMožná nevíte:

  • Ledňáček obrazně přiletěl do třeboňské Pěšárny – Restaurace a Vinárny dne 16.5.2015 v rámci akce Ledňáček přiletí do Pěšárny; jednalo se o prezentaci ptáčka ledňáčka říčního a degustaci vín řady Ledňáček říční s výkladem.
  • Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. Při výrobě vína řady Ledňáček říční dochází ke schlazení hroznů na 4 stupně Celsia po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále dochází stále za studena k lisování, odkalení i kvašení.
  • Sylvánské zelené – Ledňáček říční, ročník 2014, č.š. 4033, pozdní sběr zvítězilo a stalo se šampionem mistrovství světa odrůdy Sylvánské zelené Sylvaner du Monde v dubnu 2015 ve Štrasburku.
  • Ve vůni Veltlínského zeleného řady Ledňáček říční objevíte jarně svěží tóny po tropických plodech a květinách. V chuti oceníte vzletnost, šťavnatost a krásný ovocný projev. Doporučuje se podávat ke kuřecímu masu nebo ke kvalitním sýrů. Víno lze i krátce archivovat.

Ledňáček v Pěšárně:

Ledňáček v PěšárněLedňáček v Pěšárně
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Znovínská vína řady Ledňáček říční v Třeboni, id: 9955 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 25.05.2015
Autor: Marie Košinová