Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

50. výročí Večerníčku na Anifilmu 06

Česká televizeHlavní mediální partner Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm 06 Česká televize v Třeboni 5. – 10. 5. oslaví půl století Večerníčku.

Více v prvním letošním Newsletteru (17. 2. 2015):

ČT přiveze do Třeboně to nejlepší z Večerníčků

BroučciPrezentace České televize se na letošním Anifilmu ponese v duchu oslav 50. výročí Večerníčku – fenoménu, kterému podlehly již tři generace dětských, ale i dospělých diváků.

Česká televize nabídne návštěvníkům Anifilmu zásadní a přelomová díla tohoto nezaměnitelného žánru s puncem původní české animované tvorby, které bude vhodně doplňovat přehlídka animovaných filmů pro dospělé.

Chybět nebudou ani debaty se špičkovými grafiky a výtvarníky, a to nejen na téma Večerníčku, ale například o tom, jak se zrodila úspěšná grafika dětského programu ČT :D.

Cena za celoživotní dílo pro Vlastu Pospíšilovou

Legenda českého animovaného filmu Vlasta Pospíšilová slaví významné životní jubileum. Na Anifilmu v Třeboni převezme Cenu za celoživotní dílo. Více v článku Anifilm 06 ocení V. Pospíšilovou.

Jaká krátkometrážní tvorba bude soutěžit na letošním Anifilmu?

Pětičlenná výběrová komise vybrala krátkometrážní filmy a videa, která budou soutěžit na letošním Anifilmu. Z rekordního množství přihlášek komise vybírala nejen studentské a krátké filmy, ale letos poprvé také videoklipy a nenarativní a hraniční formy animace do nově vzniklých soutěžních kategorií.

Festival obdržel více než tisíc snímků a z nich se, nepočítáme-li filmy celovečerní, o kterých dosud není rozhodnuto, do soutěže probojovala necelá stovka.

Čtěte Newsletter 01/2015

Doporučujeme: celovečerní filmy soutěžící na Anifilmu 06

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku 50. výročí Večerníčku na Anifilmu 06, id: 9782 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 23.02.2015
Autor: Marie Košinová