Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm 04 - Celovečerní soutěžní filmy pro děti

Kozí příběh se sýremMezinárodní soutěž celovečerních filmů nabídne na festivalu Anifilm 2013 Třeboň 3. – 8. 5. pět fil­mů pro dospělé a pět pro děti.


Kozí příběh se sýrem

Celovečerní soutěžní filmy pro děti

V kategorii celovečerních filmů pro děti se o hlavní cenu utkají:

Gumo T (Jelly T) – režie Michael Hegner / Dánsko

Není snadné být Ivanem Olsenem; neustále ho totiž pronásledují velcí tyrani a tropí si z něho ponižující žerty. A jeho otec je nešťastný, že má tak slabého syna a křičí na něho, že není tak velký a silný jako Tarzan. Právě – Ivan vůbec není velký jako Tarzan, je spíše „želé Tarzan“. Ivan chce svého otce potěšit, a tak se setkává s čarodějnicí, od níž získává na jediný den supersílu. Ivanův otec je nadšený a všude se synem chlubí. Ovšem supersíla nezmizí a Ivan poznává, že není žádná legrace být velkým a silným. Rozhodne se tedy znovu vyhledat čarodějnici a stát se opět sám sebou.

Kozí příběh se sýrem – režie Jan Tománek / Česká republika

Volné pokračování prvního českého 3D animovaného filmu Kozí příběh – Pověsti staré Prahy nás opět zavede do středověké Prahy, do pohádkového sýrového království. Kromě starých známých postav se zde setkáme i s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým a dalšími pohádkovými hrdiny. A také s dětmi Kuby a Máci – Zuzankou a Honzíkem. Ti budou muset, spolu s Kozou, zachránit své unesené rodiče ze samotného pekla. Ve filmu nechybí řada skvělých písniček.

Neuvěřitelná dobrodružství Tadea Stonese (Tad: The Lost Explorer) – režie Enrique Gato / Španělsko

Indiana Jones se vrací v animované verzi. Tad je proslulý archeolog a dobrodruh, stejně jako jeho hrdina Max Mordon… ovšem jen ve svých snech. Ve skutečnosti je Tad chicagský stavební dělník. Nicméně jednoho dne je omylem považován za skutečného profesora a dokonce dostává jeho místo v letu do Peru, aby pátral po ztraceném městě Paititi. Tam už na něho čekají profesor Lavrof a jeho krásná dcera Sára, aby jim pomohl rozluštit tajný kód. Naneštěstí pro Tada je Sara zasnoubená se skutečným, živým hrdinou Maxem Mordonem. Ten však profesora zradil a spolčil se s padouchem Kopponem a jeho pochybnou korporací. Čas pro Tada nadešel.

Den vran (The Day of Crows) – režie Jean-Christophe Dessaint / Francie

Děsivý strašák, podobný obrovité dýni, Pumpkin žije sám se svým malým synem v lese. Ale jejich izolace je narušena v momentu, kdy Pumpkin prodělá téměř smrtelný pád z velké výšky. Jeho syn, neznající nic jiného než divočinu, se musí vydat hledat pomoc do vesnice. Poprvé se tak setkává s civilizací a poznává i její stinné stránky. Film natočený dle románu Jeana-Francoise Beauchemina vyniká skvělou animací, strhujícím dějem; okouzluje bez zbytečných rozmarů a pracuje se základními motivy pohádek – jako jsou např. nemilující rodičovská postava či boj s nepřátelskými silami. Postavičce Pumpkina propůjčil hlas známý francouzský herec Jean Reno.

Zarafa (Zarafa) – režie Rémi Bezançon, Jean-Christophe Lie / Francie, Belgie

Pod starým baobabem vypráví vrásčitý muž dětem kolem sebe neuvěřitelný příběh: historku o věčném přátelství desetiletého chlapce Maki, jemuž se povedlo uniknout otrokářům, a osiřelé žirafy Zarafy. Zarafa má být dopravena do Francie jako dar tamnímu králi, ovšem Maki se snaží žirafě pomoci dostat se zpět do její rodné země – i kdyby měl riskovat svůj vlastní život. Čeká je dobrodružná cesta ze Sudánu do Paříže, skrz Alexandrii, Marseille i zasněžené Alpy, na níž potkávají letce Malaterrera, neobvyklá kraví dvojčata i pirátskou královnu.

Vše o soutěžní části Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm 04 v tiskové zprávě z 5. 4. 2013.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm 04 - Celovečerní soutěžní filmy pro děti, id: 8633 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 8.04.2013