Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm 05 bilancuje a děkuje

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 05, který byl v Třeboni od 6. do 11 května 2014, vydal v začátkem léta 2014 aktuální tiskovou zprávu – Newsletter 06–2014, který Vám zde nabízíme.

Anifilm 05

Třeboňsko.cz je od prvního ročníku mediálním partnerem festivalu, proto vše k Anifilmu přinášíme v samostatné rubrice, včetně fotoohlédnutí za právě skončeným ročníkem.

Anifilm 05 bilancuje a děkuje

Pátý ročník Anifilmu, který navštívilo rekordních 23 000 diváků, je za námi. Ve čtyřech soutěžních sekcích se letos utkalo sedmdesát tři snímků – deset celovečerních, třicet tři krátkých a třicet studentských.

V doprovodných programech jsme pak odpromítali dalších téměř tři sta filmů. Proběhlo také téměř dvacet workshopů, přednášek a prezentací.

Potěšilo nás, že tvůrci ocenění porotami v Třeboni získávají uznání i na důležitých zahraničních festivalech. Nejlepším studentským filmem byl například na letošním záhřebském klání zvolen Plug& Play Michaela Freie a v Annecy se nejlepším celovečerním snímkem stal Chlapec a svět AlêAbreua, film Cheatin' Billa Plymptona zde pro změnu získal cenu poroty. Gratulujeme!

Rádi bychom touto cestou také poděkovali za přízeň všem spolupracovníkům, tvůrcům, partnerům i návštěvníkům, kteří do Třeboně přijeli nebo se na festivalu jakkoliv podíleli. Už teď se těšíme na další setkání, a to na šestém ročníku Anifilmu, který se uskuteční 5. – 10. 5. 2015 v Třeboni.

Tip Třeboňska.cz:

  • Přečtěte si celý Newsletter 06–2014 – naleznete zde mj. i pozvánky na Ozvěny Anifilmu 05 a vyhlášení výběrového řízení na vizuál Anifilmu 06.
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm 05 bilancuje a děkuje, id: 9378 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 9.07.2014