Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Běh okolo Světa 2016 - závěrečná zpráva, výsledky

V sobotu 10. září 2016 se uskutečnil v Třeboni jubilejní pátý ročník Běhu kolem Světa.  Organizátoři vydali následující tiskovou zprávu: 

Běh kolem Světa – závěrečná tisková zpráva

V sobotu 10. září 2016 odpoledne se v Třeboni uskutečnil jubilejní pátý ročník společensko-sportovní akce Běh kolem Světa.

Běh kolem Světa byl již potřetí za sebou součástí Jihočeského běžeckého poháru!, dále je zařazen mezi významné akce Českého olympijského výboru v programu Česko sportuje a v neposlední řadě se Běh kolem Světa stal v letošním roce součástí European Week of Sport – mezinárodní sportovní akce podporované přímo evropskou komisí.

Běh kolem Světa letošní pátý ročník oslavil hned dvěma rekordy: za prvé   přivítal 349 závodnic a závodníků v celkem 10 kategoriích. A za druhé byl překonán traťový rekord. Nově má hodnotu 0:41:46 a zaběhl jej Jan Macoun ze Sokolo České Budějovice. Mezi ženami zvítězila Linda Rechtoriková časem 0:50:14. Kompletní výsledky ke stažení na https://www.sportovniservis.cz/beh-kolem-sveta-2016/.

  • Poznámka redakce: Výsledky hlavního závodu (absolutní pořadí) nabízíme v příloze.

Běh kolem Světa je rovinný cross kolem nejznámějšího třeboňského rybníka – Světa se směšným totálním převýšením v celkové hodnotě 14 metrů. Obtížný je zejména povrch trati – udusaná hlína, bláto, písek, tráva, dřevěné lávky, kořeny a částečně i asfaltová silnice.

Běh kolem Světa má oficiální certifikát o změření trati – ta v optimální stopě měří 11 kilometrů a 729 metrů.

Běh kolem Světa je podporován jak samotným městem Třeboň, tak i lokálními a celonárodnímu sponzory. Právem tak patří mezi nejvýznamnější sportovní události končícího léta.

Další – 6. ročník Běhu kolem Světa se bude konat v sobotu 9. září 2017.

Příloha k článku

 

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Běh okolo Světa 2016 - závěrečná zpráva, výsledky, id: 10782 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 12.09.2016
Autor: Marie Košinová