Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Běh kolem Světa 2016

Jdi na Závěrečnou zprávu s výsledky 2016.

 

Pozvánka pro všechny příznivce běhu a dobré nálady na Třeboňsko, konkrétně do Třeboně na -  pomalu již se dá říci tradiční - sportovně-kulturní akci pro celou rodinu Běh kolem Světa.

Běh kolem Světa - sobota 10. září 2016

V pořadí již 5. ročník se poběží v sobotu 10. září 2016. Zavčas si rezervujte ve svém diáři tento víkend a přijeďte do Třeboně, kde bude v parku za lázněmi Aurora (mezi hotely Bohemia a Regent) odstartována kromě hlavního závodu kolem Světa řada doprovodných soutěží pro děti a přátele.

Tato sportovní akce je doprovodným programem Jihočeského festivalu zdraví.

Čtěte:

K pozvánce:

Jak říká pořadatel závodu Pavel Kleina, kdo trať kolem Světa (necelých 12 km) 
zvládne do jedné hodiny, je běžec, kdo potřebuje více času, je pohodář. 

Kam budete patřit Vy?


Ohlédnutí za ročníkem 2015

Běh kolem Světa - vždy druhou sobotu v září

 

Stránky závodu www.behkolemsveta.cz

 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 08.09. 2016 14:54

Administrátor 08.09. 2016 14:54 Odpovědět
Běh kolem Světa – tisková zpráva č. 5

Již tuto sobotu 10. září 2016 v 15:15 bude v Třeboni slavnostně odstartován jubilejní pátý ročník společensko-sportovní akce Běh kolem Světa.

Běh kolem Světa má již přes 300 přihlášených běžkyň a běžců a stává se tak jedním z nejvýznamnějších sportovních podniků pro širokou veřejnost v Jihočeském kraji.

Letošní ročník Běhu kolem Světa má provázet velmi příznivé počasí počínajícího babího léta. Meteorologové slibují až tropické třicítky. O závodnice a závodníky však bude dobře postaráno. Díky sponzorům je dostatek pitné vody jak v prostoru startu a cíle, tak i na občerstvovací stanici na šestém kilometru.

Běh kolem Světa je rovinný cross kolem nejznámějšího třeboňského rybníka – Světa se směšným totálním převýšením v celkové hodnotě 14 metrů. Obtížný je zejména povrch trati – udusaná hlína, bláto, písek, tráva, dřevěné lávky, kořeny a částečně i asfaltová silnice.

Běh kolem Světa má oficiální certifikát o změření trati – ta v optimální stopě měří 11 kilometrů a 729 metrů.

Běh kolem Světa již potřetí za sebou součástí Jihočeského běžeckého poháru!, dále je zařazen mezi významné akce Českého olympijského výboru v programu Česko sportuje a v neposlední řadě se Běh kolem Světa stal v letošním roce součástí European Week of Sport – mezinárodní sportovní akce podporované přímo evropskou komisí.

Běh kolem Světa je podporován jak samotným městem Třeboň, tak i lokálními a celonárodnímu sponzory. Právem tak patří mezi nejvýznamnější sportovní události končícího léta.


Konec výpisu článku Běh kolem Světa 2016, id: 10282 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 22.09.2015
Autor: Marie Košinová