Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Bibus Spiritus o Velikonocích na zámku

Bibus Spiritus - pozvánkaPozvánka o velikonočních svátcích 2015 do Třeboně, konkrétně na Zámek Třeboň.

Odehrají se zde – ve Schwarzenberském sále třeboňského zámku – historická divadelně šermířské představení skupiny scénického šermu a divadla Bibus Spiritus.

O velkém nepřátelství Peregrina Puše a Mikuláše z Potštejna

sobota 4. a neděle 5. dubna 2015

Začátky představení:

  • sobota: 11:30, 14:00 a 15:30
  • neděle: 11:30 a 14:30

Po zavraždění posledního přemyslovského krále Václava III. nastaly českému království nejisté časy. Vlivní představitelé šlechty hledali v nastalém mocenském vakuu způsob, jak se zbavit nepohodlných věřitelů z řad bohatých měšťanů. Městští patricijové naopak doufali, že se jim podaří posílit svůj vlastní vliv a získat postavení srovnatelné s šlechtou. Tento spor se stal živnou půdou také pro velké nepřátelství pražského německého měšťana Peregrina Puše a českého šlechtice Mikuláše z Potštejna. Kdo stojí za vraždami v temných uličkách?

Bibus Spiritus

Bibus Spiritus je spolek šermířů, amatérských divadelníků, tanečníků a koňáků, milovníků historie a romantiky. Šermíři Všechny spojuje emotivní náklonnost k fenoménu české hradní architektury a existenciální potřeba čas od času aktivně setrvávat v prostoru nesoucímu pečeť věků minulých. Dýchat atmosféru hradního nádvoří a vyprávět příběhy, které se možná staly, možná nestaly…

Stránky spolku: www.bibusspiritus.cz

Bibus Spiritus na třeboňském zámku hráli i o loňských velikonocích, a to s velkým úspěchem.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Bibus Spiritus o Velikonocích na zámku, id: 9749 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 19.01.2015